Kilka dni temu leśnicy pokazali, jak zwierzęta radzą sobie zimą w lokalnych lasach. Autorem nagrania jest Krzysztof Rylski, który regularnie dzieli się materiałami z życia przyrody. Tym razem kamera uchwyciła sarnę w zimowej scenerii, która swoim spokojem i sylwetką przypomina prawdziwą królową lasu. Śnieg, cisza i naturalne światło stworzyły wyjątkowy klimat nagrania.
::news{"type":"see-also","item":"35323"}
Zimą sarny znacząco ograniczają przemieszczanie się, aby oszczędzać energię potrzebną do przetrwania chłodnych miesięcy. Wybierają spokojne, osłonięte fragmenty lasu, z dala od ruchliwych dróg i ludzkiej aktywności. Ich sierść staje się wtedy gęstsza i przybiera bardziej szary odcień, co pomaga w naturalnym kamuflażu na tle śniegu. To właśnie dzięki takim adaptacjom sarny potrafią skutecznie funkcjonować nawet podczas mrozów.
Choć zimowe warunki bywają trudne, sarny doskonale radzą sobie w terenie. Ich racice zapewniają dobrą przyczepność nawet na oblodzonym podłożu, co minimalizuje ryzyko upadków. Zwierzęta te korzystają także z doświadczenia i instynktu, wybierając bezpieczne trasy przemieszczania się. Nagranie z lasów pod Pułtuskiem to kolejny dowód na to, jak fascynujące potrafi być życie dzikiej przyrody tuż obok nas.
Autor nagrania zachęca do obejrzenia filmu i dzielenia się nim w mediach społecznościowych. Leśnicy podkreślają, że takie materiały pomagają lepiej zrozumieć potrzeby dzikich zwierząt i budują szacunek do przyrody. Jeśli mieszkańcy chcą więcej podobnych zimowych kadrów z lokalnych lasów, warto dać znać w komentarzach. Zainteresowanie internautów pokazuje, że przyroda Pułtuska potrafi zachwycać o każdej porze roku.
myśl-ący17:39, 20.01.2026
to nie jest koza,to łania samica jelenia
myśliwy17:43, 20.01.2026
Zgadza się.Wygląda na łanię,
czytelnik12:58, 22.01.2026
panie Kopeć,czy to pan pomylił kozę z łanią?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Płaca minimalna 2027. Rząd pokazał nową kwotę
a tak mówiła lewica o wcześniejszych emeryturach i cicho zakłamane szczuje
lala
06:53, 2026-05-24
Prezydent RP odznaczył skromnego druha z Drwał!
Brawo, brawo jeszcze raz Brawo. Takich osób potrzeba, które godnie noszą mundur.
Obserwujący
00:27, 2026-05-24
Petycja w sprawie psów poruszy Pułtusk?
Tak, ale obowiązkowe ubezpieczenie OC na zwierza. Każdego. No i straż miejska ma karać właścicieli psów za przewinienia, zanieczyszcenia, szkody i cokolwiek. A jak coś to regres z OC
nigga
16:48, 2026-05-21
Pułtusk szuka dawnych zdjęć kamienicy Rynek 23
Ja bym pomalował na barwy PSLu
Sorenty
15:08, 2026-05-21