Zamknij

Mazowsze. Wiadomości z Regionu #181

16:06, 30.04.2021
REKLAMA

Mazowsze. Wiadomości z regionu odcinek 181

Flaga Mazowsza teraz dostępna dla wszystkich. Gdzie już zagościła?

Przedstawia białego orła o złotych szponach i dziobie. Jej współczesny wygląd nawiązuje do herbu książąt mazowieckich z dynastii Piastów, którego dzieje sięgają XIII wieku. Należy traktować ją z szacunkiem. A mowa o fladze Mazowsza, najważniejszym symbolu regionu, który od teraz może gościć także w Państwa domach.

Zalew Zegrzyński będzie czystszy. Powstanie punkt odbioru ścieków

Jezioro Zegrzyńskie będzie czyste. Dlaczego? Ścieki z jachtów nie będą już do niego spływały. Gmina Nieporęt otrzymała dofinansowanie na budowę punktu odbioru nieczystości I nowej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, która doprowadzona została do portowych budynków. W planach jest także budowa tężni solankowej.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zyskało kolejne płótno swojego patrona

Kolejny obraz Jacka Malczewskiego jest już w zbiorach radomskiego muzeum. Tym razem to porttret Zofii Atteslander. Rynek Miejski w Zakroczymiu zmieni się nie do poznania Podprowadzenie: Ulice zyskają nowe nawierzchnie, wymienione zostanie oświetlenie, a sam rynek przejdzie modernizację. Taką przyszłość czeka Rynek Miejski w Zakroczymiu. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu samorządu województwa.

Duży sukces Mazowsze Serce Polski. Mihkel Raim wygrywa Belgrade-Banjaluka

Estońska rakieta odpaliła na dobre. A mowa oczywiście o Mihkelu Raim z polskiej drużyny Mazowsze Serce Polski. To właśnie on wygrał ostatni etap wyścigu Belgrade-Banjaluka, przypieczętowując tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Majówka 2021. Jakie plany mają Mazowszanie?

Majówka 2021. Z uwagi na epidemię rząd przedłużył restrykcje dotyczące hoteli. W związku z tym krótki wiosenny wypoczynek nad morzem czy w górach stał się niemożliwy. Jak zatem weekend majowy zamierzają spędzić Mazowszanie?

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz