Zamknij

Mazowsze. Wiadomości z Regionu #200

16:31, 10.09.2021
REKLAMA

Mazowsze. Wiadomości z regionu

1. Centrum Folkloru Polskiego “Karolin” w Otrębusach już otwarte

To miejsce, które pozwolą zapoznać się z polską kulturą narodową w jej regionalnych odmianach. Pełne pamiątek po założycielach „Mazowsza” oraz przedmiotów związanych z historią zespołu, jak chociażby bezcenne rękopisy Tadeusza Sygietyńskiego. A mowa o Centrum Folkloru Polskiego ,,Karolin”, która właśnie zostało otwarte. Jesteście Państwo ciekawi jak wygląda to wyjątkowe miejsce na turystycznej i kulturalnej mapie Polski?

2. Szkoły z Warszawy i okolic z unijnym wsparciem

Początek nowego roku szkolnego dla 6 szkół z Warszawy oraz 8 z powiatów podwarszawskich zapowiada się naprawdę dobrze. Dlaczego? Trafią do nich nowe stanowiska komputerowe, laptopy czy pakiety internetu mobilnego. To efekt unijnego programu przygotowania nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego realizowanego przez samorząd Mazowsza, który wynosi już ponad 55 milionów złotych.

3. Jesień sezonem zmian w Mazowieckim Instytucie Kultury

Na takie wiadomości, w tym niełatwym pandemicznym czasie, czekamy szczególnie. Każda możliwość spotkania się z kulturą i sztuką stanowi namiastkę powrotu do normalności. A tej jesieni, takich możliwości, nie zabraknie w Mazowieckim Instytucie Kultury. Zwłaszcza, że otwarcie nowej przestrzeni – Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA stało się faktem

4. Powiat miński stawia na sport

Nowe możliwości aktywnego wypoczynku i dbania o swoje zdrowie zyskają mieszkańcy powiatu mińskiego. 12 inwestycji z tego terenu otrzymało dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. W tym roku wsparcie otrzyma aż 206 inwestycji z całego województwa.

 

5. Druh Bogdan Banaszczak ocalił życie 70-letniemu mężczyźnie

Jego błyskawiczna reakcja pozwoliła ocalić życie 70-letniemu mężczyźnie i umożliwiła podjęcie dalszych działań przez służby ratownicze.

Za postawę i gotowość niesienia pomocy oraz bezinteresowną służbę ludziom druh Bogdan Banaszczak otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Maja 2021”.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz