Zamknij

Mazowsze. Wiadomości z Regionu #203

15:12, 01.10.2021
REKLAMA

GRUPA MEDIALNA NAREW TYLKO DOBRE INFORMACJE

Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 203

1. Nowa karetka do ratowania życia noworodków już w Warszawskim Meditransie

To najnowocześniejsza karetka w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie. A mowa o ambulansie neonatologicznym do transportu wcześniaków i noworodków, który właśnie trafił do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego ,,Meditrans” w Warszawie. Kosztował milion 100 tysięcy złotych. Zapłaciły za niego dwa samorządy. Samorząd Województwa Mazowieckiego i Miasto Stołeczne Warszawa. Karetka zastąpi stary, 10 – letni pojazd.

2. Mazowsze na ostatniej prostej wydatkowania funduszy z Unii Europejskiej

Mazowsze jest na ostatnim etapie wydatkowania funduszy z Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego. Do tej pory udało się zaangażować już 93 procent środków. Właściwie nie ma subregionu, w którym wsparcie to nie przekładało by się na szereg zrealizowanych projektów ekologicznych, edukacyjnych czy chociażby w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, innowacyjności czy transportu.

3. Na ratunek zabytkom z subregionu siedleckiego

Prace remontowo-konserwatorskie w kaplicy Ogińskich, kolejny etap remontu sali Podlasie w Siedlcach czy remont poczty w Kałuszynie oraz piwnicy w zespole parkowo-pałacowym w Mościbrodach. To tylko niektóre z zadań, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Na ratowanie 28 zabytków w subregionie siedleckim trafiło 2,5 miliona złotych.

4. Samorząd Mazowsza nagrodził muzealników

Różnorodność i nieszablonowość zgłoszonych projektów była imponująca. O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, edukacyjnego, projektu w kategorii „Muzea w sieci” i wydawnictwa, ubiegało się aż 130 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza. Jesteście Państwo ciekawi, które z nich otrzymały nagrody? Wspólnie poznajmy tegorocznych laureatów 15 już edycji konkursu ,,Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”.

Napisz do: Monika Strzelecka

Aa

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz