Zamknij
REKLAMA

Mazowsze. Wiadomości z Regionu #216

18:30, 30.12.2021
REKLAMA

Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 216

Budżet Mazowsza na 2022 rok.

Samorząd stawia na inwestycje i pomoc lokalnym samorządom To będzie rekordowy budżet. Radni województwa mazowieckiego przyjęli plan finansowy na 2022 rok. Priorytetami mają być inwestycje i wsparcie lokalnych samorządów.

Bohaterowie dnia codziennego docenieni i nagrodzeni

Można śmiało powiedzieć, że praca strażaków nigdy się nie kończy, ponieważ swoją służbę pełnią praktycznie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Bez względu na czas i miejsce zawsze są gotowi udzielić pomocy. Taka postawa jest naprawdę godna podziwu i zasługuje na uznanie. I takie właśnie popłynęło do druha Dominika, Sebastiana, Pawła oraz druhny Oliwi.

Most na rzece Toczna w Łosicach otwarty

W tym roku zakończono trwającą kilkanaście miesięcy przebudowę drogi nr 698. Prace przebiegały w kilku etapach, a ostatnim, kluczowym był remont mostu na rzece Toczna w Łosicach, z którego od 22 grudnia można już korzystać. Remont dofinansowano kwotą blisko 30 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego.

Specjalistyczny samochód ratownictwa technicznego dla strażaków ochotników z Mariańskiego Porzecza

Straż Pożarna w Mariańskim Porzeczu została utworzona w 1927 roku. Początkowo za wóz strażacki druhom służyły wozy konne okolicznych gospodarzy z czterokołową konną sikawką z osprzętem. W latach 90 straż otrzymała lekki wóz gaśniczy marki żuk. Obecnie posiada dwa wozy gaśnicze Jelcza i Mercedesa. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza trafił tu nowy lekki specjalny samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

Co Za Talent!

Pełen niesamowitych występów wokalnych, tanecznych oraz akrobatycznych. A mowa o finale VII edycji konkursu Co Za Talent.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz