4 stycznia w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med Sp. z o.o. będącym tzw. szpitalem węzłowym ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 osób z grupy 0, wskazanych w Narodowym Programie Szczepień, czyli pracowników sektora ochrony zdrowia oraz innych grup priorytetowych.
Na stronie rządowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami.
Szczegółowe informacje dot. szczepień zawarte są na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/zdrowie (w zakładce Szczepienia przeciw COVID-19). Jak podaje Ministerstwo Zdrowia proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się od 15 stycznia 2021 roku. O tym, kiedy zostaniemy zaszczepieni, decydować będzie przede wszystkim to, do której grupy zostaniemy zakwalifikowani oraz kolejność zgłoszeń.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Umowa podpisana
Na liście brak gminy Obryte. Sypiąca się droga powiatowa Pułtusk-Psary doczekała się modernizacji w I etapie. Co z II etapem i droga pieszo-rowerową !? Jasne są pilniejsze potrzeby wystarczy przejechać drogą z Okrytego do Gostkowa. Nie po linii partyjnej !?!? Panie Starosto nie wybierał Pana suweren tylko kolektyw partyjny. Po drugiej stronie Narwii też są potrzeby i drogi ?
Texas
12:25, 2026-04-17
Wyższy próg podatkowy. Więcej pieniędzy na rękę
Kwota wolna 60 tys. Cóż szkodzi obiecać. O podwyższonym progu w tym roku też lepiej zapomnieć. Już o tym byłoby głośno. Rząd takimi rzeczami lubi się pochwalić. Niestety nie będzie rządnych zmian. Być może w roku wyborczym.
Texas
12:15, 2026-04-17
Źle parkujesz w Pułtusku? Policja bierze to na cel
Piszący tu o dojeniu są chyba oderwani od rzeczywistowsci. Prócz hejtowania rzeczywistości czasem trzeba przejść się pieszo po mieście. Przykład ze zdjęcia jest najlepszy. Jeżdżą po chodniku i trąbią na pieszych. Prawo powinno być przestrzegane
Brawo
08:08, 2026-04-17
Zlikwidują bramki na autostradzie. Chodzi o te punkty
Bramki likwidują ale myto za przejazd trzeba zapłacić. czy wszyscy wiedzą że mamy najdroższą w Europie prywatną trasę płatną tak zwaną kulczykówkę w drodze do Poznania,?
Złoty Rydwan
07:21, 2026-04-17