Zamknij

Spółki wodne, uwaga! Pułtusk rozdaje pieniądze – aplikuj teraz!

Gmina PułtuskGmina Pułtusk 11:50, 09.01.2025 Aktualizacja: 11:53, 09.01.2025
Skomentuj Rudy and Peter Skitterians z Pixabay Rudy and Peter Skitterians z Pixabay

Burmistrz Miasta Pułtusk poinformowała o możliwości składania wniosków o przyznanie dotacji dla spółek wodnych działających na terenie gminy Pułtusk.

Jest to doskonała okazja dla organizacji zajmujących się utrzymaniem i modernizacją urządzeń wodnych do uzyskania wsparcia finansowego.

Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej w Pułtusku, dotacje celowe przyznawane są zgodnie z określonymi zasadami i trybem. W budżecie Gminy Pułtusk na 2024 rok przeznaczono na ten cel kwotę 20 000 zł. Każda dotacja może pokryć maksymalnie 50% kosztów realizacji planowanego zadania.

Kluczowe informacje dla wnioskodawców

  • Kwota dofinansowania: Gmina przeznaczyła na pomoc finansową dla spółek wodnych łącznie 20 000 zł.
  • Procentowy udział: Dotacja może pokryć maksymalnie 50% kosztów realizacji zadania.
  • Termin składania wniosków: Wnioski należy złożyć do dnia 31 stycznia 2025 roku.
  • Forma złożenia wniosku: Wnioski można składać osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Pułtusku (ul. Rynek 41), przesyłając pocztą lub korzystając z platformy ePUAP.
  • Wymagany wzór wniosku: Dokumenty należy przygotować na załączonym przez gminę wzorze.

Wsparcie dla lokalnych organizacji

Spółki wodne są kluczowymi jednostkami odpowiedzialnymi za utrzymanie i modernizację infrastruktury wodnej, takiej jak rowy melioracyjne, zbiorniki wodne czy systemy odwadniające. Wsparcie finansowe oferowane przez gminę ma na celu pomoc w realizacji zadań, które przyczyniają się do poprawy gospodarki wodnej w regionie.

Beata Joźwiak, Burmistrz Miasta Pułtusk, zachęca wszystkie spółki wodne do skorzystania z możliwości uzyskania dofinansowania. Władze miasta podkreślają, że złożenie kompletnego i poprawnego wniosku jest kluczowe dla otrzymania środków finansowych.

Dlaczego warto aplikować?

Dotacje tego rodzaju stanowią istotne wsparcie dla lokalnych spółek wodnych. Pozwalają nie tylko na utrzymanie istnieącej infrastruktury, ale również na jej rozwój i dostosowanie do rosnących potrzeb gminy Pułtusk. Władze miasta liczną na to, że program zachęci organizacje do aktywnego udziału w poprawie lokalnego środowiska wodnego.

Dodatkowe informacje dotyczące naboru wniosków oraz szczegóły kontaktowe można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Pułtusku lub na oficjalnej stronie gminy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

lellel

0 0

Sisiorki już dawno hajs rozdali

18:25, 09.01.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kto ma bronić kraju? Polacy nie mają wątpliwości

Takie przeszkolenie co to kończy się przysięgą, co w efekcie robi z delikwenta mięcho armatnie... Przypominam że posłowie i wysocy urzędnicy zrobili sobie ustawę , która gwarantuje im , że oni na żadną "W" nie będą powoływani.

Czas

20:48, 2025-05-13

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Pułtuska

Planeta płonie

Adam

20:49, 2025-05-10

Parafia w Pniewie ma nowego proboszcza

Bardzo pracowity i dobry proboszcz

Parafianin

14:19, 2025-05-10

Polska i Francja z "przełomowym traktatem". Chodzi o be

Dla bezpieczeństwa Polski nic nie znaczący papierek. Bezpieczeństwo Polski to własna armia, spójność wschodniej flanki NATO i ścisła współpraca z USA. Militarnie Francja to kraj odgrywający jeszcze rolę w Afryce, w Europie marginalną, w świecie żadną, a cywilizacyjnie upadły. Poza tragicznymi historycznymi doświadczeniami francuskiej wiarołomności pozostaje pytanie o cenę podpisania tego papierka, których nikt nie ujawnia - zasadność i koszty zakupów na potrzeby wojska we Francji (przypomina się niesławny Caracal), koszty w utrzymywaniu ilościowo śmiesznych francuskich głowic jądrowych i wysyłania polskiego wojska do Afryki w celu ochrony francuskich interesów. Chyba, że jakiś tajny protokół ma nas dodatkowo zabezpieczać przed Niemcami (bo przecież ta słabizna 300 głowic przy Rosji nic nie znaczy), ale ile znaczy francuskie sojusznicze słowo przekonała się w 1938 r. Czechosłowacja, a rok później my. Pic na wodę fotomontaż, Panie Premierze niepolskich spraw.

Puł Tusk

12:02, 2025-05-10

0%