Jest to ogromny skok, który znacząco obciąża lokalny budżet.
Wydatki na oświatę stanowią już ponad 35% całkowitego budżetu gminy, co oznacza, że edukacja jest jednym z głównych "obciążeń finansowych" lokalnego samorządu. Dochody gminy, zwłaszcza te pochodzące z podatków i opłat lokalnych, nie nadążają za tym wzrostem.
Burmistrz Pułtuska postanowiła działać – zleciła przeprowadzenie szczegółowego audytu optymalizacyjno-oszczędnościowego. Celem audytu jest analiza organizacji pracy placówek oświatowych, ich struktury zatrudnienia, kosztów funkcjonowania oraz zarządzania finansami.
Głównym zadaniem audytu jest wskazanie możliwych do realizacji oszczędności wraz z symulacjami kosztowymi oraz przedstawienie konkretnych rekomendacji dla gminy. Wynagrodzenie firmy audytorskiej ustalone jest jako 6% od wskazanych oszczędności.
Efekty audytu będą decydujące dla dalszych działań optymalizacyjnych w sektorze edukacji. Od wyników audytu zależeć będą przyszłe decyzje finansowe oraz organizacyjne władz gminy Pułtusk.
0 0
Pewnie wyjdzie że po kilka razy w roku syte nagrody dla dyrekcji...
1 0
To może znawcy komentatorzy przybliżą jak przez ostatnie lata zmieniały się minimalne wynagrodzenie i ceny energii. Żeby mieć obiektywny pogląd.
0 0
to nie koszt. to inwestycje w przyszłość i światłość
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz