Szanowni Państwo,
Po zapoznaniu się z artykułem zatytułowanym „Będą upadki, jeden po drugim” opublikowanym w najnowszym numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej z 22 kwietnia 2025 roku, chciałabym odnieść się do zawartych w nim treści, kierując się potrzebą wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz zapewnienia mieszkańców i przedsiębiorców
o naszej wrażliwości na ich problemy i zaangażowaniu w ich rozwiązanie. Tematyka utrudnień w funkcjonowaniu przedsiębiorstw zlokalizowanych przy przebudowywanej ulicy Adama Mickiewicza w Pułtusku jest niewątpliwie sprawą bardzo istotną. Zgadzam się, że warto nagłaśniać problemy lokalnych mieszkańców i przedsiębiorców – ich głos nie powinien być pomijany, a ich wkład w życie miasta zasługuje na uznanie i ochronę.
Ulica Adama Mickiewicza w Pułtusku jest drogą powiatową, a inwestycja obejmująca jej rozbudowę jest zadaniem realizowanym przez Powiat Pułtuski. Gmina Pułtusk po części uczestniczy w prowadzonych robotach, co było związane m.in. z koniecznością wybudowania odcinka kanalizacji sanitarnej od ul. I. Daszyńskiego lub remontem sieci wodociągowej. Wykonanie tych robót przed wybudowaniem docelowych nawierzchni jest (mam taką nadzieję) zrozumiałe. Trzeba zauważyć, że w trakcie prowadzenia robót o takim charakterze można napotkać na utrudnienia, których skutkiem byłoby m.in. wydłużenie czasu wykonania.
Reprezentując Gminę Pułtusk przy każdej okazji uczestnictwa w spotkaniach z przedstawicielami Powiatu Pułtuskiego, przekazuję spostrzeżenia oraz problemy zgłaszane przez mieszkańców dotyczące realizacji tej inwestycji.
Z pewnością, każda inwestycja drogowa, a zwłaszcza dotycząca drogi położonej w centralnej części miasta, pełniącej funkcję jednego z głównych ciągów komunikacyjnych, powoduje uciążliwości i utrudnienia. Począwszy od osób przemieszczających się pieszo, poruszających się pojazdami czy prowadzących lokalne przedsiębiorstwa – wszyscy odczuwają trudności w trakcie wykonywania robót. Przypomnijmy sobie utrudnienia występujące podczas realizacji inwestycji prowadzonych przez Gminę Pułtusk, w tym wyłączenie z użytkowania mostu Benedyktyńskiego, czy ulicy R. Traugutta. Powyższe przykłady przytaczam wyłącznie przez analogię. Wiele osób, w tym mieszkańcy, turyści czy przedsiębiorcy w tamtym czasie odczuwali konsekwencje zmian w komunikacji. W efekcie, po zakończeniu prac i oddaniu w użytkowanie, można dostrzec jak potrzebne są inwestycje w infrastrukturę miejską, służącą każdemu z nas.
Oczywiście nie umniejszając każdemu ze zgłaszanych problemów, jako Burmistrz deklarowałam i dalej deklaruję swoją pomoc każdemu, kto się tylko o nią zwróci – oczywiście w miarę moich możliwości i kompetencji wynikających z piastowanego stanowiska.
Mogę potwierdzić, że do tej pory do Urzędu Miejskiego w Pułtusku wpłynął jeden wniosek o udzielenie pomocy przedsiębiorcy w związku z utrudnieniami na ul. Mickiewicza. Osobie wnioskującej pomoc została udzielona.
Powyższy przykład może stanowić dowód na to, że osobom które się do mnie zwracają staram się pomóc, znaleźć rozwiązanie lub udzielić wsparcia w miarę posiadanych możliwości. Jak wiadomo każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, dlatego kieruję szczególną prośbę o nietraktowanie problemów w sposób ogólny.
Wspomnę, że jeszcze jako Wicestarosta Pułtuski już na etapie tworzenia projektu rozbudowy ul. Mickiewicza miałam okazję uczestniczyć w spotkaniach
z zainteresowanymi przedsiębiorcami prowadzącymi działalności w tym miejscu, czy przedstawicielami SML w Pułtusku oraz radnymi. Teraz jako Burmistrz udzielam pomocy i wsparcia osobom, które się do mnie zwracają.
Wierzę, że mimo tymczasowych trudności, finalny efekt tej inwestycji przyniesie wiele korzyści całej społeczności Gminy Pułtusk – zarówno mieszkańcom, jak
i lokalnym przedsiębiorcom.
Burmistrz Miasta Pułtusk
Beata Jóźwiak
[ZT]28882[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz