Zamknij

Płatne parkingi w Pułtusku? Samorząd ma teraz wolną rękę!

08:15, 16.05.2025
Skomentuj Parkowanie na Wyspie w Pułtusku – czy stanie się płatne?/ Canva Parkowanie na Wyspie w Pułtusku – czy stanie się płatne?/ Canva

24 kwietnia Senat bez poprawek przyjął ustawę, którą wcześniej zaakceptowali posłowie. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o drogach publicznych, dając możliwość wprowadzania Śródmiejskich Stref Płatnego Parkowania (ŚSPP) także w mniejszych miastach. 

Dotychczas takie strefy mogły powstawać jedynie w miastach liczących powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Teraz granica ta zniknęła – każdy samorząd, także w Pułtusku, może rozważyć wprowadzenie ŚSPP.

Nie obowiązek, a możliwość 

Warto podkreślić, że nowelizacja daje samorządom możliwość tworzenia płatnych stref parkowania, ale nie nakłada na nie obowiązku ich wprowadzenia. To oznacza, że władze Pułtuska będą mogły zdecydować, czy wdrożyć płatne parkingi, analizując potrzeby mieszkańców i odwiedzających.

Wyspa w Pułtusku – parkowanie na wagę złota 

Pułtusk boryka się z problemem ograniczonej liczby miejsc parkingowych, szczególnie na popularnej Wyspie, gdzie w godzinach szczytu znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem. Wprowadzenie ŚSPP mogłoby pomóc uporządkować ruch i zwiększyć rotację pojazdów. Jednak decyzja należy do samorządu, a mieszkańcy z pewnością będą mieli w tej sprawie wiele do powiedzenia.

Głosy za i przeciw – czas na dyskusję 

Warto przypomnieć, że już wcześniej pojawiały się głosy o potrzebie wprowadzenia płatnych stref parkowania w Pułtusku. Czy teraz, gdy przepisy dają taką możliwość, samorząd zdecyduje się na ten krok? Zachęcamy do podzielenia się opiniami – tak czy nie dla stref płatnych? 

Głosujcie w naszej ankiecie na stronie WPU24.pl i komentujcie poniżej artykułu!

[ANKIETA]147[/ANKIETA]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AdamAdam

3 0

Miasto miało zrobić parking za najładniejsza a najbardziej zniszczoną kamienica w rynku ( był tam zegarmistrz) tyle jest placu pustego.. to lepiej nic nie robić a kasa na konto wpływa a piękny rynek jak parking pod stadionem...

08:30, 16.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%