Inwestycja obejmuje budowę nowej ścieżki pieszo-rowerowej wraz z oświetleniem oraz przebudowę skrzyżowań i przystanków. Otwarcie ofert nastąpi za dwa tygodnie – wtedy poznamy wykonawcę odpowiedzialnego za realizację zadania.
Nowa trasa dla pieszych i rowerzystów zostanie zlokalizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Tartaczną (droga powiatowa nr 4407W) do skrzyżowania z drogą gminną nr 340447W. Łączna długość planowanego ciągu to około 1,8 km. Ścieżka zostanie doprowadzona do zatok autobusowych oraz przejść dla pieszych przez jezdnię wojewódzką.
Zakres inwestycji obejmuje:
Ścieżka zostanie wykonana w technologii asfaltowej, z warstwą ścieralną i wiążącą oraz solidną podbudową z kruszywa łamanego. W ramach oświetlenia planuje się montaż aż 80 aluminiowych słupów o wysokości 6 lub 9 metrów, wyposażonych w energooszczędne oprawy LED i połączonych podziemnym okablowaniem.
[REAKCJA_LAPKI]29779[/REAKCJA_LAPKI]
Projekt ten nie tylko poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na jednym z kluczowych odcinków DW 618, ale także zwiększy komfort komunikacyjny mieszkańców osiedli położonych wzdłuż trasy. Dla gminy Pułtusk to także kolejny krok w stronę nowoczesnej, ekologicznej i bezpiecznej infrastruktury transportowej.
[DW]29729[/DW]
kml19:39, 30.05.2025
A gdzie proszę szanownych "dziennikarzy" jest "skrzyżowania z drogą gminną nr 340447W '".
Pozostałe komentarze
Zbychu19:55, 30.05.2025
Toć to bedzie chyba ta droga pod samiućkim lasem hej😊
Adam20:56, 30.05.2025
W końcu...
Texas15:58, 31.05.2025
Super ! Brakować będzie oświetlenia chociaż na włączeniach w DW618 lub częściowego oświetlenia jezdni.
mieszkaniec13:16, 03.06.2025
W imieniu mieszkańców os Wyszkowska
Prosimy tak że o fotoradar.
Wyjazd na wyszkowska dla samochodów i rowerów
na końcu osiedla
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lewoskręt, który może stać się problemem
Dzisiaj wyjechałem z Pułtuska o 6:30 pojechałem przez Wyszków, na moście grota w Warszawie byłem o 7:40. Nie rozumiem po co się pchać na Zegrze jadąc do Warszawy.
Podróżnik
17:17, 2025-12-15
Koniec pewnej epoki w Pułtusku. Prezes odchodzi...
Panie Januszu bardzo mądry ,życiowy komentarz.Jeszcze się Taki nie urodził ,żeby każdemu dogodził.
M.G.
01:28, 2025-12-15
Wspólna Wigilia mieszkańców Pułtuska i powiatu
Fajna inicjatywa żeby jeszcze tylko skupy zbóż nie oszukiwały na wadze i na próbach to świat byłby lepszy wesołych świąt Bożego Narodzenia i czas na poprawę nigdy nie jest za późno
Roman
21:28, 2025-12-14
Tak ciepłego grudnia nie było od 74 lat
A niech się bawią dalej tą inżynierią pogodową to wszyscy tak wyjadą na tym że będą się poruszać jak sądzę Voyager bo tak kometarny obok orta.tego baranów i głupków może wierzyć że można walczyć z klimatem popieprzyli cały cykl klimatyczny. Precesja w takim tempie nie zmienia klimatu.
Czas
17:08, 2025-12-14