Zamknij

Urzędowa informacja o pożarze budynku w Pułtusku przy ul. Traugutta 26

15:49, 29.12.2021 | .
Skomentuj W Pułtusku przy ul. Traugutta 26 znacznemu zniszczeniu uległy mieszkania znajdujące się w wyodrębnionej części tego budynku.
REKLAMA

Referat Zarządzania Kryzysowego i  Spraw Wojskowych w Wydziale Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Straży Miejskiej Urzędu Miejskiego w  Pułtusku informuje, że w wyniku dzisiejszego (29 grudnia br.) pożaru budynku mieszkalnego położonego w Pułtusku przy ul. Traugutta 26 znacznemu zniszczeniu uległy mieszkania znajdujące się w wyodrębnionej części tego budynku.

Na szczęście żadna z osób tam zamieszkujących nie  odniosła obrażeń. Jednak ze  względu na zaistniałe zagrożenie i  niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru ok 70 osób zostało ewakuowanych przez strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pułtusku i  ochotniczych straży pożarnych.

Trudne warunki atmosferyczne sprawiły, że wszystkim ewakuowanym bezzwłocznie zaproponowano schronienie w pobliskiej Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku gdzie zostały otoczone opieką przez pracowników Szkoły.

Pomimo nocnej pory uczestniczący w akcji strażacy sprawnie ugasili szybko rozwijający się pożar.

Jednocześnie nad bezpieczeństwem pozostawionego mienia czuwali funkcjonariusze z Komendy Straży Miejskiej w Pułtusku i  Komendy Powiatowej Policji w  Pułtusku.

W związku z ugaszaniem pożaru osoby zamieszkujące bezpieczne części budynku  mogły powrócić do swych mieszkań. Natomiast pozostali mieszkańcy (ok. 30 os.) schronili się u swych bliskich oraz zostali zakwaterowani w  tymczasowych lokalach zastępczych i  w  jednym z hoteli znajdujących się  na terenie miasta.

Ponadto zgodnie z zaleceniami właściwych służb, w najbliższym okresie zniszczona część budynku zostanie poddana szczegółowej ekspertyzie, która oceni stan jego uszkodzeń.

Do tego czasu budynek powinien być wyłączony z  użytkowania, a  wszystkim osobom poszkodowanym będzie udzielana pomoc w zależności od  zgłaszanych przez nich potrzeb, w  szczególności w ramach pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku, Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Pułtusku, Urzędu Miejskiego w  Pułtusku.

Referat Zarządzania Kryzysowego i  Spraw Wojskowych w Wydziale Zarządzania Kryzysowego, Spraw Wojskowych i Straży Miejskiej Urzędu Miejskiego w  Pułtusku

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%