Rzecznik bielskiej komendy miejskiej podkom. Sławomir Kocur przypomniał w poniedziałek, że jest to już druga taka sprawa w ostatnim czasie. Identyczna ugoda została zawarta we wrześniu, również przed sądem w Bielsku-Białej.
Ugodę w sprawie naruszenia dóbr osobistych policjanta, którego podczas interwencji nagrał jej uczestnik i opublikował film bez zgody funkcjonariusza w mediach społecznościowych, zawarto przed bielskim sądem okręgowym. Mężczyzna musi przeprosić i zapłacić 5 tys. zł.
Podkom. Kocur powiedział, że mężczyzna, który opublikował nagranie, zobowiązał się do zapłaty policjantowi zadośćuczynienia w wysokości 3 tys. zł i przekazania 2 tys. zł na rzecz Fundacji na Rzecz Wsparcia Pracowników Policji i Ich Rodzin Blue Line Brotherhood. Musi też przesłać funkcjonariuszowi list polecony z przeprosinami.
Rzecznik podkreślił, że policjant wykonujący obowiązki służbowe nie traci prawa do ochrony swojego wizerunku. Jak wyjaśnił, wszelkie nagrania z interwencji, jeśli są potrzebne, mogą stanowić materiał dowodowy w postępowaniu sądowym, ale nie mogą być publikowane w internecie czy w mediach społecznościowych.
- Ich upublicznianie bez zgody funkcjonariusza jest naruszeniem dóbr osobistych - dodał.
Podkom. Kocur zwrócił zarazem uwagę, że publikowanie wizerunku funkcjonariuszy bez zgody nie tylko narusza prawo, ale jest też niebezpieczne. Może bowiem narazić policjanta i jego bliskich, szczególnie w kontekście emocjonalnych reakcji internautów.
- Ta ugoda jest ważnym sygnałem i przestrogą dla osób, które nagrywają i publikują materiały z interwencji policyjnych bez poszanowania praw funkcjonariuszy - powiedział rzecznik. (PAP)
szf/ joz/
2026-01-07
Chciał wyciągać auto z rowu. Policja szybko go zatrzymała
2025-12-18
Kia Sportage w rękach pułtuskich policjantów
2025-12-12
„Sztabki złota” okazały się podróbką. Dramat mieszkańca powiatu
2025-12-11
Podszyli się pod koleżankę. Z konta seniorki zniknęły ogromne pieniądze!
2025-11-27
Nowoczesne urządzenie ICAM w akcji! Rekordowa liczba wykroczeń w Pułtusku
oni to wiedzą Kocie16:45, 27.10.2025
Kiciuś i PAP się naprodukowali, ale całej prawdy nie przekazali. Mianowicie: NAGRYWAĆ, NAGRYWAĆ, NAGRYWAĆ DO OPORU! Masz prawo nagrywać policjanta szczególnie w trakcie interwencji. Jest to absolutnie niekaralne, a zyskujesz dowód i chronisz przed matactwem. Nie wolno tylko publikować wizerunku i tylko i wyłącznie za to jest kara. Wystarczy zasłonić twarz lub zmienić głos i może to lecieć w eter i mogą skoczyć. NAGRYWAĆ! Udostępniać tylko po zalsonieciu wizerunku i to bez zgody kogokolwiek. Nikt w PL nigdy nie dostał kary za nagrywanie i upublicznianie zasłoniętego wizerunku.
Silni wobec słabych
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pułtuska plaża otwiera sezon
A gdzie ta modernizacja kanałków za 38 mln?? Już się skończyła??😭
Sorenty
08:50, 2026-06-23
Pułtuska plaża otwiera sezon
A czy Sanepid zajmie się śmierdzącym mułem wydobytym z kanału przez koparkę, który zalega brzeg? Smród roznosi się w promieniu 300 metrów
Złoty Rydwan
07:22, 2026-06-23
Pułtuska pływalnia przejdzie kolejną zmianę
W zasadzie pływalnia się sypała już podczas uroczystego otwarcia z Dębskim. Zambet powinien to za darmo wyremontować generalnie za tę fuszere
kurakakało
20:57, 2026-06-22
Pułtusk rozpoczął nowy rozdział.
A główka na przy cmentarzu też będzie przebudowana ??? bo kiedyś to woda płynęła w kanału po przebudowie główki przestała i dlatego zaczęły się problemy z kanałkiem że zarasta bo stał się jeziorem
mieszkaniec
14:55, 2026-06-22