Zamknij

Poczta Polska rozsyła wezwania. Najpierw ich zamknęli, teraz każą płacić

14:12, 22.01.2021 | Źródło: Inn Poland
Skomentuj
REKLAMA

Poczta Polska rozsyła wezwania do zapłaty za zaległy abonament radiowo-telewizyjny. Mają go zapłacić m.in. hotelarze, którzy decyzją rządu zamknęli biznesy na czas pandemii. 

Opłaty za abonament RTV w 2021 roku wzrosły. Za posiadanie tylko odbiornika radiowego płacimy 7,50 zł. W przypadku posiadania telewizora lub radia i telewizora miesięcznie należy zapłacić 24,50 zł. 

Opłata jest obowiązkowa dla wszystkich użytkowników odbiorników RTV. Wyjątek stanowią m.in. seniorzy powyżej 75 roku życia, a także osoby z I grupą inwalidzką i całkowicie niezdolne do pracy. 

Zwolnieni z opłaty abonamentu na mocy tarczy antykryzysowej, zgodnie z zapewnieniami rządu, mieli być przedsiębiorcy, którzy ucierpieli podczas pandemicznego kryzysu. Zapisy ustawy zupełni inaczej interpretuje jednak Poczta Polska, która ściąga opłaty abonamentowe. 

Okazuje się, że m.in. polscy hotelarze, którzy musieli zamknąć swoje przedsiębiorstwa po zakończeniu pandemii będą musieli zapłacić zaległy abonament RTV.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej już wysłało przedsiębiorcom odpowiednie pismo. Wynika z niego, że Poczta zamierza ściągać z przedsiębiorców zaległy abonament.

Daje jej taką możliwość zapis w ustawie covidowej. Mowa tam o "wstrzymaniu", a nie "zwolnieniu" z opłat na czas epidemii koronawirusa. 

- Zobowiązania te powstały i powinny zostać uregulowane po wygaśnięciu ww. przepisów – tłumaczy Poczta Polska.

To oznacza, że Poczta Polska może domagać się środków nawet od tych firm, które decyzją rządu były zamknięte.

- Abonenci, którzy uregulowali opłatę abonamentową za cały rok 2020, nie nabyli prawda do zwrotu nadpłaty za okres trwania stanu zagrożenia epidemicznego, ponieważ taka nadpłata nie powstała - dodaje Poczta Polska. 

(Źródło: Inn Poland)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RomanRoman

0 0

A kto jeszcze wierzy eSBeckiej Gazecie Wyborczej...? 08:23, 23.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

0 0

Są kraje gdzie opłatę na media publiczne pobiera się obowiązkowo od wszystkich mieszkańców jako dodatkowy podatek od wynagrodzeń i emerytur. Niestety nie idzie to w parze z jakością i rzetelnościa informacji przekazywanych przez te media.
TVP potrzebuje więcej pieniędzy na ogromne produkcje pseudorozrywkowe i coraz większy sztab gadaczy w okienku. Cały czas gadają to samo i nic z tego nie wynika. Smutne, że sporo ludzi gapi się w telewizory i kupują coraz większe ekrany w nadziei, że program będzie lepszy. Ja używam telewizora jako środka nasennego, bo wieczorem czasami są bajki - np. James Bond. Nigdy nie dotrzymałem do końca tego typu bzdurnych produkcji, o których dyskutują krytycy i znawcy. W Sylwestra wyłączam telewizor bo na wszystkich kanałach są przytupy skaczące na scenie, a wmawia się ludziom, że to kultura... 02:29, 25.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%