Zamknij

Grono Zasłużonych znacznie się powiększyło

17:34, 17.09.2021 J.K Aktualizacja: 22:33, 19.09.2021
Skomentuj

Podczas uroczystej "Mateuszowej" sesji Rady Miejskiej w Pułtusku, w sali Maneżu nadano medale 7 osobom, które - zdaniem radnych- mogą nosić dumny tytuł "Zasłużony dla Miasta Pułtuska".

Dwukrotnie wyróżniono zmarłe osoby.

Wniosek o nadanie medalu "Za Zasługi dla Miasta Pułtuska" Panu Ryszardowi Gbiorczykowi złożyło Stowarzyszenie Wspólnota Polska Dom Polonii w Pułtusku.

Pan Ryszard Gbiorczyk w swojej twórczości - malarstwie olejnym i akwarelach przedstawiał zabytki Pułtuska: Rynek, Kolegiatę, Ratusz, Zamek w Pułtusku, kaplicę Najświętszej Marii Magdaleny oraz Kościół św. Piotra i Pawła. Wystawy prac artysty często prezentowane były na Zamku w Pułtusku oraz kaplicy Najświętszej Marii Magdaleny w Pułtusku.

Medal„Za zasługi dla Miasta Pułtuska"jest wyjątkowym odznaczeniem dla Pana Ryszarda Gbiorczyka, a dla pułtuszczan wyrazem uznania i podziękowaniem za jego ogromny artystyczny wkład w promocję naszego miasta w kraju i za granicą

 

Wniosek o nadanie medalu "Za Zasługi dla Miasta Pułtuska" Pani Elżbiecie Iwanowskiej złożył Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Pani Elżbieta Iwanowska — od urodzenia związana z Pułtuskiem, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku, wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży, pedagog, nauczyciel języka polskiego i wychowania do życia w rodzinie. Znany społecznik, związkowiec, autorka wielu programów edukacyjnych, wychowawczych, profilaktycznych. Autorka wielu publikacji i materiałów edukacyjnych dla rodziców i nauczycieli.

Radna V kadencji Rady Miejskiej w Pułtusku oraz aktywny członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Założycielka i pierwszy prezes Stowarzyszenia„Razem dla Jedynki".

Przyznanie tego zaszytego odznaczenia jest okazją do złożenia podziękowań Pani Elżbiecie Iwanowskiej za wieloletnią działalność na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców, a w szczególności za poświęcenie i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży.

Wniosek o pośmiertne nadanie medalu "Za Zasługi dla Miasta Pułtuska" Panu Bonifacemu Kozłowskiemu złożył Burmistrz Miasta Pułtusk.

Pan Bonifacy Kozłowski — był mieszkańcem Pułtuska, miłośnikiem folkloru Puszczy Białej oraz Mazowsza Północnego. Swą ciężką pracą ocalił od zapomnienia regionalną tradycję. Kultywowanie bogatych tradycji regionu, potrzeba popularyzacji piękna pieśni i tańców folklorystycznych oraz motywy osobiste spowodowały, że sylwetka Pana Bonifacego Kozłowskiego rozsławiona została po regionie, kraju i za jego granicami.

Przyznanie Medalu „Za zasługi dla Miasta Pułtuska" jest wyrazem uznania oraz okazją do podziękowania Panu Bonifacemu Kozłowskiemu za poświęcenie i ogrom wykonanych prac na rzecz promocji naszej Małej Ojczyzn.

Wniosek o nadanie medalu "Za Zasługi dla Miasta Pułtuska" Panu prof. dr hab. inż. Andrzejowi Maneckiemu złożyło Polskie Towarzystwo Meteorytowe we Wrocławiu.

Prof. dr hab. inż. Andrzej Manecki - absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) na Wydziale Geologiczne-Poszukiwawczym. W roku 1956 działał aktywnie w wypadkach Października '56, w grupie krakowskich studentów niosących pomoc walczącym Węgrom.

W roku 1976 w wydawnictwach Polskiej Akademii Nauk wydal monografię poświęconą meteorytowi Pułtusk. Monografia wzbudziła zainteresowanie w świecie kosmomineralogów i muzealników. Profesor swoimi badaniami naukowymi i publikacjami pogłębia wiedzę o meteorycie Pułtusk i wiedzą tą w dalszym ciągu dzieli się z innymi, upowszechnia ją i popularyzuje.

Dlatego też nadanie tego odznaczenia będzie wyrazem naszego uznania i wdzięczności za promowanie naszego miasta w kraju i na świecie.

Wniosek o nadanie medalu "Za Zasługi dla Miasta Pułtuska" Panu Zdzisławowi Pieńkosowi złożył Miejski Klub Sportowy „NAREW" w Pułtusku oraz Polski Związek Podnoszenia Ciężarów w Warszawie.

Pan Zdzisław Pieńkos — wieloletni nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, trener Miejskiego Klubu Sportowego „NAREW", trener kadry narodowej w Polskim Związku Kulturystki i Trójboju Siłowego, prezes Koła Związku Piłsudczyków. W latach 1985—2005 pułtuscy trójboiści, szkoleni przez Pana Zdzisława wywalczyli 46 medali mistrzostw świata i Europy, a w latach 1989-2000 będąc trenerem kadry narodowej w Polskim Związku Kulturystyki i Trójboku siłowego wprowadził polski trójbój do ścisłej czołówki europejskiej i światowej - reprezentacja Polski zdobyła ponad 100 medali mistrzostw świata i Europy.

Będąc nauczycielem zainicjował w liceum ruch olimpiad przedmiotowych, który przy współpracy kolejnych nauczycieli przyniósł wybitne rezultaty w postaci 37 finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, w tym 6 laureatów — osobiście przygotował 3 laureatów i 7 finalistów. Nauczając historii wiele uwagi poświęcał wychowaniu obywatelskiemu i patriotycznemu.

Nadanie medalu „Za Zasługi dla Miasta Pułtuska” jest wyrazem najwyższego uznania i okazją do podziękowania Panu Zdzisławowi Pieńkosowi za jego 50—letnią pracę trenerską, bogaty dorobek nauczycielski i sportowy oraz zaangażowanie w pracę społeczną dla naszego miasta i jego mieszkańców.

Wniosek o pośmiertne nadanie medalu "Za Zasługi dla Miasta Pułtuska” Panu Grzegorzowi Śniadowskiemu złożył Klub Radnych Pułtuskiego Forum Samorządowego.

Pan Grzegorz Śniadowski - od urodzenia związany z Pułtuskiem i rzeką Narwią. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku hydrologicznym. Od początku swojej kariery zawodowej pracował w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Dębem - placówka Nadzoru Wodnego w Pułtusku. Znawca problemów hydrologicznych związanych z rzeką Narew, zagrożeniami podtopień, powodzi, w związku z tym wielokrotnie brał udział w pracach Miejskiego Sztabu Kryzysowego służąc swoją fachową pomocą opartą na rzetelnej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu zawodowym. Ponadto, jako kierownik Nadzoru Wodnego współpracował z Polskim Związkiem Wędkarskim i uczestniczył w akcjach zarybiania rzeki Narew na terenie powiatu pułtuskiego.

To on zainicjował słynne "śpiewanki" - cykliczne spotkania członków i sympatyków Klubu Wodniaków, które następnie przy zaangażowaniu środowiska wodniackiego przerodziły się w koncerty nazwane „Rozśpiewaną Zatoką" i na stałe zagościły w pułtuskim kalendarzu imprez kulturalnych promujących miasto Pułtusk.

Medal „Za zasługi dla Miasta Pułtusku" to wyraz uznania i podziękowaniem za jego pracę i działania na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców.

Wniosek o nadanie medalu "Za Zasługi dla Miasta Pułtuska" Pani Lilianie Waleśkiewicz złożył Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Pani Liliana Waleśkiewicz - absolwentka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pułtusku, Liceum Ogólnokształcącego w Pułtusku, Państwowego Studium Kulturalno - Oświatowego i Bibliotekarskiego w Ciechanowie, oraz Wydziału Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim.

Rok 1980 był dla Pani Liliany Waleśkiewicz początkiem działalności politycznej. Zaangażowała się w aktywną pracę w Niezależnym Związku Zawodowym „Solidarność", była Przewodniczącą Komisji Pracowników Kultury zrzeszającą pracowników domów kultury i bibliotek województwa ciechanowskiego. Działalność polityczna spowodowała, że Pani Liliana była inwigilowana przez Służbę Bezpieczeństwa.

Pani Liliana Waleśkiewicz to również radna IV kadencji Rady Miejskiej w Pułtusku, ławnik Sądu Rejonowego w Pułtusku, oraz Pełnomocnik Burmistrza Miasta Pułtusk ds.uzależnień.

Przyznanie medalu „Za zasługi dla Miasta Pułtuska” jest okazją do podziękowania Pani Lilianie Waleśkiewicz za wkład i wieloletnią pracę na rzecz pułtuskiej społeczności, w szczególności na rzecz dzieci i młodzieży oraz za aktywne zaangażowanie w życie społeczne i patriotyczne Miasta Pułtusk

[ZT]7729[/ZT]

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%