W czerwcu 2023r. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce oskarżyła Dariusza S. [47l.] o co najmniej trzykrotne zgwałcenie małoletniej dziewczynki [poniżej 15 roku życia] oraz wielokrotne zmuszenie pokrzywdzonej do poddania się innym czynnościom seksualnym.
Sprawca groził dziecku wykorzystaniem seksualnym jej rodzeństwa, jeżeli nie będzie utrzymywać z nim kontaktów natury seksualnej. Nadto stosował wobec niej przemoc fizyczną. Sprawca był jednym z domowników, z którymi zamieszkiwała dziewczynka.
Dariusz S. został skazany przez Sąd Okręgowy w Ostrołęce na karę 5 lat pozbawienia wolności. Sąd nadto orzekł wobec niego środki karne w postaci zakazu zajmowania stanowisk, wykonywania zawodów lub prowadzenia działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem i opieką nad małoletnimi na okres 10 lat oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50m również przez okres 10 lat. Sąd przyznał małoletniej pokrzywdzonej zadośćuczynienie w kwocie 30 tyś. złotych.
Apelację od wyroku złoży zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego. Sąd Apelacyjny w Białymstoku wyrokiem z dnia 25 czerwca 2025r. utrzymał w mocy zarówno wymierzoną oskarżonemu karę pozbawienia wolności, orzeczone środki karne oraz zadośćuczynienie. Wyrok jest prawomocny i wykonalny.
Elżbieta Edyta Łukasiewicz
Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pieniędzy na pensje dla nauczycieli nie wystarczy
Hej, brygada! Uśmiechajcie się 🤮
Złoty Rydwan
08:52, 2025-08-02
Gajda-Med Pułtusk: z długów do profesora
A coś o aresztowaniach i sprawach sądowych, a z tym lokalnym autorytetem bym nie przesadzał bo jeszcze kogoś przywiozą do szpitala z atakiem śmiechu
Mieszkaniec Pułtuska
07:56, 2025-08-02
Gajda-Med Pułtusk: z długów do profesora
Złodzieje na skupach zboża
Rolnik
06:56, 2025-08-02
Płaca minimalna w 2026 roku. Tyle proponuje rząd
Tylko ZUS zyska,potrącenia "zjadają"ta niby podwyżkę,ale finalnie i tak emerytury jeśli będą to głodowe,takze psu na budę taka podwyżka.Piramida finansowa zwana ZUS zarabia,jednak jest to kolos na glinianych nogach i faktycznie żadnych pieniędzy tam niema.
Tim
16:27, 2025-07-31
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz