Choć jeszcze niedawno drogowcy nie dopuszczali takiego rozwiązania, warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada istotną zmianę organizacji ruchu w Zegrzu Południowym. Z parkingu przy stacji kolejowej PKP Zegrze Płd. będzie można skręcić w lewo bez konieczności dojazdu do ronda i zawracania. Lewoskręt ma charakter tymczasowy i będzie funkcjonował do czasu zakończenia przebudowy DK61.
::news{"type":"see-also","item":"34089"}
Jak wynika z informacji przekazanych przez portal legio24.pl, obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji technicznej niezbędnej do wprowadzenia zmian. Po jej zatwierdzeniu możliwe będzie rozpoczęcie prac w terenie. Rzeczniczka prasowa GDDKiA informuje, że planowany termin uruchomienia lewoskrętu to przełom stycznia i lutego 2026 roku. Kluczowe będą jednak warunki atmosferyczne, które w okresie zimowym mogą wpłynąć na harmonogram.
Przebudowa DK61 od miesięcy daje się we znaki kierowcom, szczególnie tym dojeżdżającym do Warszawy od strony Pułtuska. Zwężenia, zmieniona organizacja ruchu oraz sygnalizacja świetlna w Zegrzu powodują korki i znaczne wydłużenie czasu przejazdu. Mieszkańcy powiatu pułtuskiego wielokrotnie sygnalizowali, że poranne i popołudniowe szczyty komunikacyjne stały się codziennym wyzwaniem. Tymczasowy lewoskręt nie rozwiąże wszystkich problemów, ale kierowcom jadącym od i do Pułtuska na pewno nie pomoże.
Nowe rozwiązanie ucieszy przede wszystkim osoby korzystające z parkingu kolejowego, mieszkańców pobliskiego osiedla oraz pracowników Wojskowego Instytutu Łączności.
Z drugiej strony kierowcy jadący od Pułtuska w kierunku Warszawy muszą liczyć się z dodatkowym wydłużeniem czasu przejazdu przez Zegrze. Wszystko przez dodatkowe fazy sygnalizacji świetlnej, które będą obsługiwały nowy lewoskręt. To kompromis pomiędzy poprawą lokalnej dostępności a płynnością ruchu tranzytowego
Podróżnik 17:17, 15.12.2025
Dzisiaj wyjechałem z Pułtuska o 6:30 pojechałem przez Wyszków, na moście grota w Warszawie byłem o 7:40. Nie rozumiem po co się pchać na Zegrze jadąc do Warszawy.
Xxx17:45, 15.12.2025
Wczoraj była niedziela , nie dzień powszedni.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pułtuska plaża otwiera sezon
A gdzie ta modernizacja kanałków za 38 mln?? Już się skończyła??😭
Sorenty
08:50, 2026-06-23
Pułtuska plaża otwiera sezon
A czy Sanepid zajmie się śmierdzącym mułem wydobytym z kanału przez koparkę, który zalega brzeg? Smród roznosi się w promieniu 300 metrów
Złoty Rydwan
07:22, 2026-06-23
Pułtuska pływalnia przejdzie kolejną zmianę
W zasadzie pływalnia się sypała już podczas uroczystego otwarcia z Dębskim. Zambet powinien to za darmo wyremontować generalnie za tę fuszere
kurakakało
20:57, 2026-06-22
Pułtusk rozpoczął nowy rozdział.
A główka na przy cmentarzu też będzie przebudowana ??? bo kiedyś to woda płynęła w kanału po przebudowie główki przestała i dlatego zaczęły się problemy z kanałkiem że zarasta bo stał się jeziorem
mieszkaniec
14:55, 2026-06-22