Marznący deszcz, gołoledź i mróz sparaliżowały w środę dużą część kraju. IMGW oraz RCB wydały ostrzeżenia, a na kolei pojawiły się wielogodzinne opóźnienia. Na szczęście w powiecie pułtuskim sytuacja pozostaje stabilna, a służby nie odnotowują poważnych interwencji.
Od środy rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Marznący deszcz, gołoledź oraz spadki temperatur objęły wschodnią, centralną, północną i południową Polskę. Do ostrzeżeń IMGW dołączyło również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, wskazując na realne zagrożenia dla kierowców i pieszych, także w województwie mazowieckim. Lokalnie opady miały intensywny charakter i szybko prowadziły do oblodzeń.
[ZT]35176[/ZT]
Po południu o poważnych problemach poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe. Na terenie województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego doszło do licznych zmian w kursowaniu pociągów. Rzecznik PKP Intercity przekazał, że opóźnienia składów sięgały od 60 do nawet 120 minut. Przyczyną były oblodzenia sieci trakcyjnej, przez co pociągi musiały być podpinane do lokomotyw spalinowych, co generowało kolejne przestoje.
Zakład Energetyczny Energa nie informuje o awaryjnych przerwach. Natomiast PGE pracuje na d przywróceniem zasilania mieszkańcom kilku miejscowości w powiecie legionowskim.
Problemy pojawiły się również w kursowaniu SKM oraz Kolei Mazowieckich, zwłaszcza w rejonie stacji Warszawa Okęcie. Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM w pierwszej i drugiej strefie biletowej. Utrudnienia odnotowano także na odcinku Wieliszew – Radzymin. PKP nie wykluczała nawet odwołań połączeń, jeśli sytuacja pogodowa ulegnie dalszemu pogorszeniu.
W związku z warunkami pogodowymi ważny komunikat wydał starosta powiatu płońskiego Artur Adamski. Poinformował, że nieobecności uczniów dojeżdżających do szkół będą usprawiedliwione z powodu odwołanych kursów autobusowych i oblodzenia dróg. Jednocześnie zajęcia w szkołach odbywają się zgodnie z planem, a uczniowie, którzy dotrą do placówek, uczestniczą w lekcjach normalnie. Samorząd zaapelował o szczególną ostrożność.
Apel o pozostanie w domu, do uczniów, wydał starosta powiatu mławskiego!
::addons{"type":"only-with-us", "color":"black"}
Na chwilę obecną brakuje informacji o poważniejszych utrudnieniach w powiecie pułtuskim. Lokalne służby nie odnotowują większej liczby zdarzeń, a straż pożarna – jak na razie – nie była wzywana do interwencji związanych z pogodą. Jedynym incydentem były utrudnienia około godziny 16:00 na moście wyszkowskim, gdzie doszło do drobnej kolizji. Sytuacja została szybko opanowana, a ruch przywrócono bez dłuższych komplikacji.
[ZT]33719[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kulisy balu Gajda-Med
Nie wiem dlaczego nie mogę edytować wcześniejszego wpisu Zatem powtórzę. Może Gajda Med zainwestowałby w jakąś szatnię z prawdziwego zdarzenia? Kilkanaście dni temu w owej szatni skradziono mi buty, z kolei inny pacjent w tym samym czasie stracił kurtkę. Nie może być tak, że do pomieszczenia, w którym pacjenci zostawiają swoje ubrania, może wejść każdy i zabrać to , co mu się akurat spodoba, a dyrekcja szpitala zdaje się nie zauważać problemu. Pal licho, tę parę stówek, ale powrót do domu, zimą w klapkach, to średnia przyjemność.
Andrzej
10:04, 2026-02-09
Kulisy balu Gajda-Med
Może zamiast organizować bale, Gajda Med zainwestowałby w szatnię z prawdziwego zdarzenia? Kilkanaście dni temu, zaniknęły mi tam buty, a innemu pacjentowi kurrjay
Andrzej
09:45, 2026-02-09
OSP w powiecie pułtuskim już to robią
Panie redaktorze, pan przejrzy na spokojnie co dana OSP ma (i do czego to się nadaje) jaki ma tzw rejon i najważniejsze ile ma wyjazdów, powiedzmy z 5 ostatnich lat i potem pisze o jakiś wymysłach gryzipiórków z W-wy... Jaki Dzierzenin? Jakie Drwały? Jaki Trzciniec? statystyki psp mówią coś zupełnie różnego od tego co jest w artykule....
czytelnik
08:20, 2026-02-09
Top 7 miejsc na niedzielny obiad w Pułtusku
Zasłania!!!!!
Pedro
20:41, 2026-02-08