24 lipca 2019 roku to wyjątkowa data dla polskiej Policji
To piękny jubileusz 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach niewoli, potrzebna była służba stojąca na straży porządku publicznego. Dokładnie sto lat temu, ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej, została powołana Policja Państwowa.
Z tej okazji w Sali Koncertowej Domu Polonii odbyła się uroczysta zbiórka pułtuskich policjantów, z licznym udziałem przedstawicieli lokalnych władz, firm, instytucji. Jak co roku wyróżniający się funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie, odznaczenia państwowe i resortowe oraz wiele kwiatów i ciepłych podziękowań.
Awanse otrzymało 33 policjantek i policjantów z naszej komendy, w której pracuje 109 funkcjonariuszy: 60 w prewencji o 36 w wydziale kryminalnym. W gronie awansowanych znalazło się 6 pań.
Tu warto dodać, że od 1990 roku w Polsce, na służbie, zginęło 120 policjantów...
{loadmoduleid 287}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz