Po parku na ulicy Sarbiewskiego, już kolejny - z 6 zaplanowanych - teren miejski zmienił swoje oblicze
Tzw. teren funkcjonalny na Grabówcu jest tuż, tuż przed kompleksowym zakończeniem inwestycji. Na mieszkańców czeka przebudowana świetlica wiejska, a przyległy teren rekreacyjno - sportowo - spacerowy już wygląda bardzo okazale: są już ławki, alejki, zieleń ozdobna, plac zabaw z altanką a nawet boisko do piłki nożnej.
W pierwotnej wersji 2 letni remont i przebudowa świetlicy miała być sfinansowana przy wsparciu środków zewnętrznych z tzw. PROW. Jednak projekt nie otrzymał zakładanego dofinansowania, mimo odwołań UM. Władze Pułtuska podjęły więc decyzję o ograniczeniu zakresu prac i samodzielnym ponoszeniu kosztów, które ostatecznie określono na 1,2 mln złotych. Z konieczności ograniczono np. liczbę kondygnacji z dwóch do jednej, zmieniono gabaryty oraz formę konstrukcji, zmieniono przebieg wewnętrznych przyłączy itp. Inwestycję wsparł też Fundusz sołecki kwotą 50 tys. zł.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz