Ostrzeżenia I stopnia przed silnym deszczem z burzami będą obowiązywać w woj. warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz w północnej części woj. zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego.
W północnej części Polski prognozowane są burze z silnym deszczem, miejscami do 50 mm. W pozostałej części kraju, z wyjątkiem Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Śląska burzom będzie towarzyszył wiatr do 80 km/h - poinformował w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alerty będą obowiązywać od południa.
Prognozowane są opady deszczu, którym będą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 70 km/h. Opady miejscami o natężeniu silnym, a w zasięgu burz przejściowo ulewnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 40 mm, lokalnie do około 50 mm. Możliwy jest grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk szacuje się na 80 proc. Alerty zaczną obowiązywać od godz. 12 i potrwają do nocy.
Z kolei Wielkopolska, Mazowsze, Lubelszczyzna i Podkarpacie będą objęte ostrzeżeniami I stopnia przed burzami. Tam prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może wystąpić grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk wynosi 80 proc. Alerty będą obowiązywać od godz. 12 i potrwają do nocy.
Ostrzeżenie I stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Instytut zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej. (PAP)
wm/ jpn/
Badanie: standard życia pogorszy się w ciągu roku
Obawiam się, że jakość życia pogorszy się w ciągu roku. Niektórym skończy się życie i jakość spadnie do zera. Wszystko wskazuje na to, że producenci broni koniecznie chcą doprowadzić do poważnej konfrontacji nuklearnej pomiędzy Rosją i USA. Nie martwi ich fakt, że po takiej konfrontacji nie będzie rynku zbytu na ich produkty?
Tak nawiasem...
17:19, 2025-08-04
Turyści zakochani w Pułtusku!
Bardzo ładnie. Proszę jeszcze dodać dlaczego nad Narwią mówimy o Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.
Bogusław
16:49, 2025-08-04
PCK wycofuje kontenery z powiatu pułtuskiego
No i miasto będzie miało problemik bo ludzie pozbywali się odpadów a teraz będą latać ciuchy po ulicach
Adam
12:49, 2025-08-04
Dożynki 2025 w Obrytem zaskoczą wszystkich!
Igrzyska dla plebsu zamiast konkretnych działań... to odkryli już Rzymianie.
Cezar
11:45, 2025-08-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz