Zamknij

Jesz na ulicy? Będzie kara

09:12, 15.10.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Rzeczpospolita" przypomina, że nakaz poruszania się w miejscach publicznych z zakrytymi ustami i nosem obowiązuje od kilku dni.

Jak zauważa dziennik, "policja nie próżnuje". "Sypią się mandaty dla tych, co na ulicy palą papierosy lub jedzą gofry, rurki czy kebaby lub hot dogi. Nie ma żadnych odstępstw" - czytamy.

"Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług. Nie zawiera on odstępstw na spożywanie posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek. Aktualnie przepisy nie zabraniają prowadzenia działalności gastronomicznej +na wynos+, ale mając na uwadze, że SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, jedzenie posiłków kupionych na wynos nie może odbywać się na ulicy. Za złamanie przepisów grozi mandat do 500 zł. Jeśli sprawa trafi do wyższej instancji, grzywny zaczynają się od 5 tys. zł" - wyjaśnia cytowany przez "Rz" główny inspektor sanitarny.

"Rz" przypomina, że taki sam nakaz obowiązywał wiosną. "Z ówczesnej interpretacji przepisów wynikało, że nie zawierały one wyjątków, które pozwalałyby zdjąć maseczkę do jedzenia. Teraz też takich wyjątków nie ma" - napisano. (PAP)

aop/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

MartaMarta

4 1

Tragedia. Niedługo będą mandaty za oddychanie na ulicy. 12:10, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YokYok

1 5

Co się dziwicie, mamy ponad 8 tys przypadków!!! Bardzo dobrze! Dawać mandaty 13:20, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlejnotNiluKlejnotNilu

2 0

No ale chwila, przecież zgodnie z rozporządzeniem w lesie nie trzeba nosić maseczki. Powiecie że nie o las tu chodzi. Jesteśmy w Polsce, a w Polsce jak w lesie. W Polsce jak w chlewie obsranym gównem, a w chlewie trzeba. 15:53, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz