Zamknij

Wiadomości

Wiadomości i informacje z Polski i Mazowsza, Pułtuska i gmin powiatu pułtuskiego

Wstrząs anafilaktyczny podstawą do odszkodowania po szczepieniu COVID

16:31, 12.01.2021 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Osoby, które będą uprawnione do takiego odszkodowania w ramach takiej uproszczonej procedury, to będą osoby, które wymagają hospitalizacji przez co najmniej 14 dni - to jest jeden bardzo ważny warunek - lub, podkreślam +lub+, a nie +i+ osoby, u których wystąpił wstrząs anafilaktyczny, który spowodował konieczność obserwacji lub hospitalizacji co najmniej 14-dniowej" - powiedział.

O odszkodowanie za działanie niepożądane szczepionek przeciw COVID-19 będą mogły ubiegać się osoby hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub te, które doznają wstrząsu anafilaktycznego - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodał, że odnosząc ten warunek do trwających szczepień, to "jedna osoba w kraju po wykonaniu tych 250 tys. szczepień ma w ogóle potencjał by być kwalifikowaną do takiego odszkodowania. (PAP)

autorka: Klaudia Torchała

tor/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LOLoverrideLOLoverride

0 0

W skardze, pozwie czy akcie oskarżenia poszkodowany ma się powołać na wywiad z ministrem, konferencję prasową, wpis na FB czy tłit?

Jest za szczepieniami, ale to jest jakaś farsa. Załóżmy że ktoś dostanie tego wstrząsu anafilaktycznego to na podstawie czego, jakiej litery prawa, jakiego chociaż dokumentu ma się ubiegać o odszkodowanie? 09:48, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz