Zamknij
REKLAMA

IMGW: Dbajmy o zwierzęta w czasie mrozów

13:40, 18.01.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

IMGW wskazało, że docierają do nich sygnały o wielu tragicznych śmierciach zwierząt, w tym gospodarczych.

Od kilku dni w Polsce utrzymują się bardzo niskie temperatury, w niektórych miejscach sięgające nawet -30 st. C. Takie warunki są niebezpieczne dla życia. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej apeluje o szczególne dbanie o zwierzęta w tym czasie.

W związku z tym instytut poprosił o zabezpieczenie inwentarza poprzez zapewnienie im ciepłego schronienia oraz interweniowanie, kiedy się widzi zagrożenie.

"W Polsce wciąż wiele zwierząt utrzymywanych jest w niewłaściwych warunkach i co roku organizacje ochrony zwierząt biorą udział w wielu interwencjach z powodu niezapewnienia zwierzętom przez ich opiekunów odpowiedniego zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi, zagrażającymi ich zdrowiu bądź życiu, co samo w sobie jest przestępstwem, zgodnie z obowiązującą ustawą o ochronie zwierząt" - podkreśliło IMGW w komunikacie.

Jak dodano, szczególnie narażone są zwierzęta domowe, czyli m.in. psy, które mieszkają w kojcach lub przebywają na uwięzi oraz koty bezdomne i wolnożyjące.

Według prognoz IMGW w poniedziałek zachmurzenie jest umiarkowane i duże z rozpogodzeniami, szczególnie na wschodzie. Miejscami mogą występować opady śniegu, zwłaszcza w drugiej połowie dnia na zachodzie kraju. Pod wieczór na krańcach zachodnich możliwy jest również deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -14 st. C na północnym wschodzie, około -10 st. C w centrum, do 0 st. C na krańcach zachodnich. (PAP)

Autorka: Alicja Skiba

skib/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%