Zamknij
REKLAMA

Szybsze otwarcie kin, filharmonii i teatrów o 8 dni - od 21 maja

14:54, 12.05.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W środę w instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie premier Morawiecki poinformował, że wspólnie z szefem resortu zdrowia Adamem Niedzielskim i Radą Medyczną postanowił dokonać pewnych modyfikacji związanych z planem wprowadzania łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.

Zdecydowaliśmy się na przyspieszenie otwarcia kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o osiem dni - 21 maja - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że będą one musiały działać w reżimie sanitarnym.

"Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień - a dokładnie o osiem dni - na 21 maja, tak, żeby w reżimie sanitarnym, co warto podkreślać non stop, można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać" - poinformował Morawiecki.

Dodał, że branża sportowa - kluby fitness i baseny będą mogły zacząć działać od 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej, niż do tej pory zakładano.

Pierwotnie planowano umożliwienie działania kin i instytucji kultury oraz obiektów sportowych od 29 maja.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ par/

Harmonogram na kolejne dni maja

15 maja 2021 (sobota)

 • Zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze.
 • Transport zbiorowy: 100 proc. liczby miejsc siedzących lub 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (przy zachowaniu 50 proc. miejsc siedzących niezajętych)
 • Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu): dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika)
 • Kultura – kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie na świeżym powietrzu: maks. 50-procentowe obłożenie
 • Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury na otwartym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego
 • Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowych, nauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnich, reżim sanitarny m.in. wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy
 • Sport: obiekty sportowe na świeżym powietrzu – maks. 25 proc. publiczności, zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi - limit 150 osób

21 maja 2021 (piątek)

 • Kultura – kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie: obłożenie 50%, reżim sanitarny, m.in. dystans, dezynfekcja rąk, maseczki, uczestnicy nie mogą spożywać napojów lub posiłków
 • Domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzona przez instytucje kultury w pomieszczeniach:: wznowienie działalności z zachowaniem reżimu sanitarnego
 • Rozrywka – parki rozrywki na świeżym powietrzu: obłożenie 50 proc.

28 maja 2021 (piątek)

 • Gastronomia wewnętrzna – w lokalu: maks. 50 proc. obłożenia, dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).
 • Imprezy okolicznościowe w lokalu (m.in. wesela i komunie): maks. 50 osób (Ważne! Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19)
 • Sport – kryte obiekty sportowe, baseny: dla wszystkich, 50 proc. obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni)
 • Sport – zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi: limit do 250 osób
 • Sport – siłownie, kluby fitness, solaria: limit 1 osoba na 15m2, reżim sanitarny

29 maja 2021 (sobota)

 • Edukacja – szkoły podstawowe i średnie: stacjonarnie wszyscy uczniowie, reżim sanitarny: wietrzenie sal na przerwach, dezynfekcja placówek w weekendy
(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%