Zamknij
REKLAMA

Wicepremier Kowalczyk ujawnił ważną datę. Chodzi o czerwiec 2022

14:30, 21.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Sezon skupu owoców miękkich rozpoczyna się w czerwcu.

Holding spożywczy powinien rozpocząć swoją działalność, polegającą na łamaniu monopolu i zmów cenowych, jeszcze przed sezonem owoców miękkich w 2022 roku - poinformował w niedzielę wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

"Mam nadzieję, że po przejściu pełnej ścieżki legislacyjnej i prawnej ten holding, jeśli zostanie zarejestrowany, mam nadzieję, że jeszcze przed sezonem owoców miękkich będzie mógł łamać monopol i zmowy cenowe" - powiedział na antenie TVP1 Kowalczyk.

W piątek w siedzibie resortu aktywów państwowych wicepremierzy Jacek Sasin i Henryk Kowalczyk podpisali umowę o współpracy przy tworzeniu holdingu spożywczego.

Niedawno Sejm uchwalił odpowiednią ustawę, która pozwoli przekazać aktywa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) na rzecz tworzenia holdingu spożywczego.

Chodzi o uchwaloną w środę przez Sejm ustawę o przejęciu spółek rolnych przez resort aktywów państwowych, co ma ułatwić tworzenie holdingu spożywczego.

Holding ma być spółką stworzoną na bazie Krajowej Spółki Cukrowej. Resort aktywów wybrał wariant konsolidacji polegający na tym, że zostaną wyemitowane akcje, które obejmie Skarb Państwa. Ponadto Skarb Państwa będzie miał prawo głosu w 100 proc. ze swoich akcji.

W skład holdingu mają wejść spółki takie, jak Elewarr, który został już przekazany do resortu aktywów państwowych w połowie października, oraz spółki: Danko, Małopolska Hodowla Roślin, Poznańska Hodowla Roślin, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Pomorska-Mazurska Hodowla Ziemniaka, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwa Roślin Polanowice i Kombinat Rolny Kietrz. (PAP)

pif/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

czasczas

2 1

Do czerwca 2022 to diabli wiedzą co będzie....🤔 17:20, 21.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MefistoMefisto

0 0

Ja temu człowiekowi nie wierzę już w ani jedno słowo. Po tych ostatnich latach do końca się przekonałem, że te całe chodzenie na głosowania nie ma żadnego sensu. 21:32, 24.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%