Zamknij
REKLAMA

Nasza firma zainwestuje w Warmińsko -Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

18:52, 10.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie: pixabay.com
REKLAMA

Jak informuje zarząd Warmińsko -Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podpułtuska firma wraz z kilkoma innymi firmami na północnym Mazowszu chce skorzystać z zachęt inwestycyjnych.

A wszystko to stanie się nieodległym od Pułtuska - Przasnyszu.

W ramach programu Polskiej Strefy Inwestycji przedsiębiorcy otrzymują wsparcie w postaci ulg podatkowych na realizację nowej inwestycji - ważne, aby jeszcze się nie rozpoczęła.

Ulga podatkowa PSI jest dostępna niemal dla każdej firmy działającej w branży przemysłowej lub nowoczesnych usługach biznesowych. Jego wielkość nie ma znaczenia, trzeba jednak inwestować w wyznaczonych Specjalnych Strefach Ekonomicznych.

I właśnie Zakład Mleczarski Winnica Sp.zoo. postanowił znacznie zwiększyć swoje moce produkcyjne - w Winnicy, w Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To tam firma rozbuduje swój obecny zakład przetwórstwa mleka funkcjonujący w samej Winnicy.

Wybudowana zostanie chłodnia wyrobów gotowych, pakownia oraz magazyn. Rozbudowana część produkcyjna zostanie wyposażona w nowoczesne linie technologiczne.

Realizacja inwestycji ma zwiększyć moce produkcyjne winnickich wyrobów mleczarskich (mascarpone, twarogi, sery, jogurty i twarogi z dodatkami stabilizującymi do wypieków) o około 5000 ton rocznie.

Spółka zapowiedziała, że ​​poniesie koszty kwalifikowane w wysokości co najmniej 19 mln zł. Ale firma będzie mogła w zamian skorzystać z 40% pomocy publicznej na poniesione koszty inwestycji.

W Warmińsko- Mazurskiej SSE działa obecnie około 160 mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%