Informacja o wystawieniu na sprzedaż nieruchomości przy ul. 17 Sierpnia w Pułtusku może zaskoczyć wielu mieszkańców. To właśnie w tym miejscu od lat funkcjonuje popularna placówka Banku Pekao S.A., z której korzystają mieszkańcy miasta oraz okolicznych gmin. Dla wielu osób jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów usług finansowych w Pułtusku.
Bank Pekao należy do największych instytucji finansowych w Polsce i działa nieprzerwanie od 1929 roku. W Pułtusku jego placówka przez lata stała się ważnym elementem lokalnego życia gospodarczego. Właśnie dlatego informacja o sprzedaży kompleksu budzi duże zainteresowanie oraz pytania o przyszłość tej lokalizacji.
Oferta sprzedaży dotyczy kompleksu nieruchomości położonego przy ul. 17 Sierpnia oraz ul. Traugutta. Na terenie znajdują się budynki o charakterze biurowym i mieszkalnym oraz zaplecze techniczne i parking.
Główną część stanowi budynek biurowy, w którym mieści się placówka bankowa oraz pomieszczenia administracyjne. Na terenie kompleksu znajduje się również budynek mieszkalny z lokalami oraz niewielkie zaplecze techniczne. Całość położona jest w centralnej części Pułtuska, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej oraz punktów handlowo-usługowych.

Najbardziej intrygujący jest fakt, że – według informacji zawartych w ofercie – w nieruchomości nadal funkcjonuje jednostka Banku Pekao. Oznacza to, że bank prowadzi tam działalność mimo wystawienia obiektu na sprzedaż.
Dla mieszkańców oznacza to naturalne pytania o dalsze losy placówki. Czy sprzedaż budynku oznacza w przyszłości likwidację oddziału w Pułtusku? Czy bank planuje przeniesienie placówki do innej lokalizacji w mieście lub zmianę formy obsługi klientów?
Nieruchomość znajduje się na obszarze rewitalizacji wyznaczonym przez Radę Miejską w Pułtusku. W praktyce oznacza to, że gmina posiada prawo pierwokupu nieruchomości znajdujących się na tym terenie.
Jednocześnie teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z obowiązującym studium kierunków zagospodarowania przestrzennego obszar ten przeznaczony jest pod zabudowę usługową. To sprawia, że w przyszłości miejsce to może zostać wykorzystane na różne cele inwestycyjne.
W sprawie przyszłości placówki zwróciliśmy się z pytaniami do biura prasowego banku. Interesuje nas przede wszystkim, czy sprzedaż nieruchomości oznacza likwidację oddziału w Pułtusku, czy też bank planuje przeniesienie placówki do innego miejsca w mieście.
Bank Pekao S.A. nie planuje likwidacji placówki w Pułtusku. Zostanie ona zmodernizowana do najnowszych standardów, co wpłynie na poprawę jakości obsługi klientów i poprawi warunki pracy pracowników - informuje biuro prosowe banku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowe zasady dla kierowców taxi. Są plany zmian
Absolutnie żaden obcokrajowiec w wawie nie jeździ na taxi. ŻADEN. Wszyscy to przewozy osób, ubery, itp. żaden obcokrajowiec nawet nie próbuje zdobyć licki złotuwiarza
Złotuwa
13:19, 2026-06-12
Pułtusk się kurczy, ale wsie lekko rosną
Jak się za m² lub wynajem krzyczy tyle co na Białołęce czy Targówku, a oferuje tyle co podkarpaciu to nie dziwota
nie
13:12, 2026-06-12
Podwyżki w budżetówce. Rząd odkrył karty
I co, łyso wam ? zakute łby, mata to, co chcieliśta, grzmocenie bez wazeliny żeby było jasne, około 70% pracowników budżetówki uczestniczących w wyborach głosowało na koalicję tworzącą ten antypolski rząd, który zakłamuje informacje na temat realnej inflacji. i tak olej napędowy podrożał o 11,2%, LPG o 32%, lekarstwa o 10%, rachunki za prąd skoczyły o 45% Jakim trzeba być tępakiem aby głosować na złodziei, lewaków, komuchów!!!?
Złoty Rydwan
07:44, 2026-06-12
24-letni motocyklista nie przeżył zderzenia
Stara zasada brzmi że predkość zabija ale nie do wszystkich niestety to dociera
Zbychu
20:32, 2026-06-11