Zamknij
REKLAMA

Mieszkania w Pułtusku mogą być droższe, ale nie muszą...

09:37, 22.02.2021 | J.K
Skomentuj Fot. pixabay.com
REKLAMA

Rząd skierował do Sejmu projekt ustawy o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, który ma zabezpieczyć interesy osób kupujących mieszkania i domy. Chodzi więc o mieszkania budowane i sprzedawane przez deweloperów, a takie firmy w naszym mieście funkcjonują.

Obecnie bezpieczeństwo klientów zabezpiecza tzw. ustawa deweloperska - kupujący mieszkanie od dewelopera wpłaca pieniądze na specjalny rachunek. A budujący ma do niego dostęp dopiero po wybudowaniu całości budynku (rachunek zamknięty) lub po oddaniu kolejnych etapów prowadzonej inwestycji (rachunek powierniczy otwarty). Rachunek otwarty nie ma gwarancji bankowej, czyli słabiej chroni klienta; rachunek zamknięty takie gwarancje posiada, ale nie chroni chętnych do kupna mieszkania, przed upadłością dewelopera.

Teraz, w projekcie zmian prawa deweloper będzie płacił dodatkowo do specjalnego funduszu do 2 proc. wartości mieszkania w przypadku korzystania z funduszu otwartego lub do 0,2 proc. przy funduszu zamkniętym. Zgromadzone środki mają pokrywać ewentualne straty poniesione przez osoby poszkodowane.

Specjaliści branży oceniają, że ceny mieszkań dla odbiorców raczej nie wzrosną a dodatkowe koszty pokrywać będą deweloperzy ze swojej dotychczasowej marży.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

martamarta

0 0

to nie istotne..zmarl toxic fackerrrr...aktor wszechczasow...szlachetny czlowiek.na szczescie w redakcji o nim pamietaja zaloze sie ze w dniu rocznicy smierci napisza o nim...bez niego branza porno juz nie bedzie taka sama...tak na prawde warto o nim posac bhlo artykul 10:48, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MartaMarta

0 0

Najdroższe będą te w plakaty z toxic fackerem...gwiazda kina 10:59, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlaAla

0 0

Myślę że takie plakaty z toxic fackerem to wiszą w pokoju redakcji 20:28, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%