Zamknij
REKLAMA

W Pułtusku paczkomaty "wejdą" na tereny kościelne?

10:37, 07.04.2021 | J.K
Skomentuj Zdjęcie poglądowe; pixabay.com
REKLAMA

Wychodząc naprzeciw potrzebom społeczności zarówno mniejszych miejscowości i wsi jak i dużych miast, stworzona przez polskiego przedsiębiorcę firma InPost chciałaby zachęcić do współpracy w ramach usługi Paczkomaty 24/7 poprzez dedykowaną ofertę w zakresie udostępnienia lokalizacji pod paczkomat na terenach kościelnych.

Taką informację można znaleźć w Okólniku Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Co proboszczom oferuje InPost?

  • Stały,  miesięczny  czynsz  w  wysokości  70  zł/m2  wynajętej  powierzchni  (proponowana  maszyna  zajmuje 6 m2 co stanowi 420 zł miesięcznej opłaty najmu.
  • Miesięczny ekwiwalent za prąd w wysokości 80 zł.
  • 7 lat trwania umowy.

Co ponadto zyskuje parafia?

  • Przede wszystkim wychodzi naprzeciw potrzebom parafian w zakresie udostępnienia możliwości wygodnego nadania i odbioru paczek. Biorąc pod uwagę zasięg i popularność korzystania z paczkomatów oraz fakt, że pandemia rozbudziła potrzebę korzystania z zakupów online, jesteśmy przekonani, że taki krok zostanie przyjęty z uznaniem przez społeczność zgromadzoną wokół parafii.
  • • Razem wspieramy najbardziej ekologiczną formę dostawy, a przy okazji przyczyniamy się do technologicznego rozwoju miejscowości.
  • • Wynajęcie powierzchni dla paczkomatu to stały, miesięczny dochód dla parafii.

Firma nadmienia, iż "biorąc pod uwagę historyczny w wielu przypadkach charakter Parafii, d-klarujemy szczególną staranność w dostosowaniu naszych paczkomatów do wymogów otoczenia, tak by w jak największym stopniu wpasowały się w okolicę nie zaburzając jej wyjątkowego klimatu. Ponadto chcielibyśmy zaoferować dedykowaną parafiom ofertę “Podaj Dalej” w cenie 1 grosza. Polega ona na nieograniczonej możliwości korzystania przez Ks. Proboszcza z paczkomatu ustawionego na terenie jego parafii w celu przekazywania parafianom materiałów lub korespondencji wysyłanej z diecezji do  parafii.  W  ramach  rozszerzenia  współpracy  przygotujemy  preferencyjną  propozycję  dostarczania  i nadawania innych przesyłek oraz dokumentów w ramach działań Kościoła Katolickiego w Polsce".

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%