Zamknij
REKLAMA

Huczne obchody 20 lecia piłki ręcznej w Winnicy

16:42, 20.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Jak turniej i to z okazji 20 lecia piłki ręcznej w Winnicy, to nie mogło zabraknąć fety z tej okazji. Pierwszy weekend czerwca w naszej Winnicy był świętem handballu na najwyższym poziomie.

Na początku turnieju Pani Marzena Staniszewska - Szeliga Prezes naszego klubu powitała dwanaście zespołów, które rywalizowały w naszym turnieju, a reprezentowały spory kawałek naszego kraju.

Przyjechały: Kadra województwa Dolnośląskiego, Katy Wrocławskie, Siedlce, Maciejowice, Mława, Białystok, Siemiatycze, Lublin, Kraśnik, Ulan Majorat. Do tego my wystawiliśmy dwa zespoły, nasze maluszki 2010-13 oraz dziewczęta 2008-9.

Następnie wystąpił zespół taneczny Axel UKS Jagielonka Warszawa, który jako pierwszy i do tej pory jedyny z Polski zdobył medal mistrzostw świata cheerleaderek. Dziękujemy opiekunom za chęć przyjechania do naszej małej Winnicy.

Kolejnym punktem było podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że piłka ręczna mogła przez te 20 lat istnieć w Winnicy. Wśród nagrodzonych znaleźli się wszyscy włodarze naszej gminy od 2002 roku, Dyrekcje szkół w Winnicy, nasi Przyjaciele - Sponsorzy, władze warszawskiego związku, nasi przyjaciele z Małkini i Cegłowa a przede wszystkim dziewczęta i chłopcy, którzy przez te lata grali w Winnicy.

Dwanaście przyjezdnych zespołów rozegrało aż 48 meczy. Wszystkie zacięte i na bardzo wysokim poziomie. Nasze dziewczęta z rocznika 2010 i młodsze zbierały doświadczenie i dzielnie walczyły ze starszymi koleżankami. Udało się nawet zdobyć punkt co jest nie lada wyczynem.

Starszaki walczyły o medal i ku radości wielu kibiców zdobyły go. Brawo bo jest to ogromny sukces i to odbyty z charakterem, ponieważ walczyliśmy także z osłabieniem spowodowanym kontuzjami. Były nagrody indywidualne, z zespołu maluszków Karolina Maczyńska, z zespołu starszych Wiktoria Rzeczkowska, do najlepszej 7 zawodów Olga Gołębiewska oraz najlepsza bramkarka zawodów Weronika Kiela, ale tak naprawdę wszystkie nasze zawodniczki zasłużyły na największe słowa uznania i wielkie brawa. Czapki z głów!!!

[FOTORELACJA]734[/FOTORELACJA]

Po ciężkich sobotnich meczach odbył się grill, na którym dziewczęta świetnie się bawiły.

W niedzielę 5 czerwca odbyły się gry półfinałowe i finałowe. Tak jak pisaliśmy wcześniej nasze dziewczęta spisały się super, zarówno te młodsze jak i starsze, które zdobyły III miejsce.

Wszystkie zasłużyły na ogromne brawa. Na zakończenie Marzena Staniszewska - Szeliga nasza Pani Prezes wraz z Panią Skarbnik Justyną Staniszewską w obecności przedstawiciela Warszawsko - Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej Pana Andrzeja Jabłońskiego wręczyli trenerom i zawodniczkom nagrody i medale.

Turniej nie mógłby się odbyć gdyby nie pomoc wielu osób, za którą dziękujemy.

Sponsorzy turnieju

1. Rada Gminy Winnica na czele z obecnym Wójtem Panem Robertem Wróblewskim,

2.Publiczna Szkoła Podstawowa na czele z Panem Dyrektorem Andrzejem Zarębą,

3. Starostwo Powiatowe w Pułtusku z Panem Starostą Janem Zalewskim,

4. Winnicka Mleczarnia "President" z Panem Prezesem Wojciechem Jamiołkowskim,

5. Winnicka firma "Daria" Pani Ewy Dulińskiej,

6. Bank Spółdzielczy w Nasielsku/o Winnica z Panem Prezesem Ireneuszem Góreckim,

7. firma "Polmlek" Pana Andrzeja Grabowskiego,

8. Fundacja Zdrowy Styl Życia Pana Profesora Roberta Gajdy,

9. Piekarnia Pana Sławomira Białczaka,

10. Firma "Drogi i Mosty" Pana Jana Kaczmarczyka,

11. Firma "Polbram" Pana Adama Makowskiego,

12. Serwis samochodowy "Miętus-Serwis" z Nasielska Panów Tomasza i Pawła Miętek,

13. Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Unią Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza,

14. Warszawsko Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej,

15. Europejska Fundacja Rozwoju Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu z Panem Prezesem Krzysztofem Walendziewskim,

16. Winnicka Stacja Paliw Pana Zbigniewa Wieteckiego,

17. Pułtuska hurtowania mięs i wędlin "Sarna" Pana Marcina Wysockiego

18. Płońska hurtowania owoców i warzyw Pana Sławomira Kasiaka.

19. Fantazja Kwiatowa z Winnicy - Pani Beata Andryszczyk

Patronat medialny Pułtuska Gazeta Powiatowa oraz portal WPU24.

Jak ktoś kiedyś powiedział, mieć bogactwo to jedno ale umiejętność dzielenia się tym bogactwem to zupełnie coś innego, coś co nie każdy posiada.

Dziękujemy również za prezenty z okazji naszego 20 lecia. Nie zapomnieli o nas, Dyrekcje ZPO Winnica Pan Andrzej Zaręba i Pani Anna Jacek - Walesiak, Panie Dyrektorki Henryka Jałmużna i Barbara Estkowska, Pan Grzegorz Gutkowski Prezes WMZPR, nasi Przyjaciele z Małkini Pani Zosia Grzymkowska, Pan Leszek Dębek i Pan Darek Krasuski wraz z zawodniczkami z Małkini, które występowały w Winnicy, Pan Ryszard Szczęśniak nasz Przyjaciel z Cegłowa, który reprezentował Rodzinę śp. Stasia Wójcika, Pan Mariusz Kowalewski poprzedni Wójt naszej Gminy i nasze dziewczęta, które grały w przez te lata w naszych zespołach. Bardzo dziękujemy za pamięć.

Do zobaczenia na turnieju za rok.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%