Zamknij

Najważniejsze wydarzenia sportowe w 2023 r. - sporty zimowe i letnie

09.25, 17.01.2023 Art. sponsorowany Aktualizacja: 09.25, 17.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Rok 2023 nie będzie obfitował w wielkie wydarzenia sportowe — Olimpiadę czy Mistrzostwa Świata FIFA. Jest to rok nieparzysty, który poza nielicznymi wyjątkami nie jest super bogaty w ciekawe wydarzenia sportowe.

Warto jednak zaznaczyć, że jest to rok, w którym odbywa się kontynentalny odpowiednik olimpiady — Igrzyska Europejskie — a także mistrzostwa świata w biathlonie, miss sporty wodne, boksie, lekkoatletyce i przeciąganiu międzynarodowym. 

Poniżej przyjrzymy się bliżej najciekawszym wydarzeniom sportowym, sprawdzimy gdzie odebrać bonusy bukmacherskie 2023, obstawiać zakłady w 2023 r. i wygrywać. Warto zaznaczyć, że zakłady bukmacherskie wymagają od typerów wstępne analizy historii spotkań wybranego zespołu/zawodnika i jego obecnej formy. Należy również przeanalizować wybrany portal bukmacherski i sprawdzić jakie kursy oferuje dany operator hazardowy.

Igrzyska Europejskie 2023

III Igrzyska Europejskie 2023 odbędą się w polskim mieście Kraków. Gospodarzem zawodów będzie również kilka miast z województwa małopolskiego. Wszystkie sporty na Igrzyskach Europejskich w 2023 roku dadzą możliwość zakwalifikowania się na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku w Paryżu, we Francji. Oto co wiemy o tym wydarzeniu:

  1. Data: 21 czerwca - 2 lipca 2023 roku.
  2. Ceremonie otwarcia i zamknięcia: w Tauron Arenie Kraków.
  3. Miasta: Chorzów, Krynica-Zdrój, Zakopane, Tarnów, Wrocław, Nowy Targ, Rzeszów, Oświęcim, Krzeszowice, Nowy Sączu.

Oto rodzaje miss sporty, które zostaną przedstawione na tym turnieju: Łucznictwo, Pływanie synchroniczne, Badminton, Koszykówka, Plażowa piłka ręczna, Break dance, Kajakarstwo, Sprint kajakowy, Slalom wioślarski, Kolarstwo górskie, Kolarstwo szosowe, Ogrodzenie, Gimnastyka rytmiczna, Judo, Karate, Sprint górski, Pięciobój nowoczesny, Rugby-7, Strzelanie z karabinu, Triathlon, Tenis stołowy, Siatkówka, Siatkówka plażowa, Podnoszenie ciężarów, Wrestling. Jeśli chodzi o sporty zimowe, to do tej listy zostały dodane również skoki narciarskie.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można sprawdzić na oficjalnej stronie IE 2023. Warto również wspomnieć, że z powodu inwazji Rosji na Ukrainę, Białoruś i Rosja nie będą brali udział w Igrzyskach Europejskich w 2023 r.

Kwalifikacje do Euro 2024

Dla europejskich reprezentacji piłkarskich będzie to rok kwalifikacji do turnieju finałowego Mistrzostw Europy 2024. Cykl kwalifikacyjny rozpoczyna się w marcu, a kończy w listopadzie. Na UEFA EURO 2024 w Niemczech zagrają dwadzieścia cztery drużyny, z czego 23 zakwalifikują się do turnieju. Niemcy, którzy będą gospodarzami turnieju, zakwalifikują się do EURO 2024 automatycznie. Dwudziestu miejsc zostanie rozlosowanych w kwalifikacjach fazy grupowej, a pozostali trzej poprzez Ligę Narodów UEFA 2022/23.

W turniejach kwalifikacyjnych weźmie udział dwanaście reprezentacji — nominalnie zwycięzcy grup w Ligue A, B i C Ligi Narodów. Jeśli któraś z tych drużyn zakwalifikuje się do UEFA EURO, jej miejsce zajmie kolejna drużyna z tej grupy. W przypadku braku wystarczającej liczby drużyn w grupie, które NIE zakwalifikowały się do EURO, selekcja zostanie dokonana przez ligę niżej, również w Lidze D.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej kobiet

W 2023 roku nie ma żadnych dużych turniejów międzynarodowych z udziałem męskich drużyn, ale tego lata czekają nas Mistrzostwa Świata Kobiet. Odbędzie się one po drugiej stronie świata — w Australii i Nowej Zelandii. Oto najważniejsze informacje o turnieju:

  1. Mistrzostwa Świata Kobiet w 2023 roku odbędą się w dniach 20 lipca - 20 sierpnia. 
  2. 32-osobowe reprezentacje narodowe będą rywalizować w turnieju finałowym w taki sam sposób jak w rywalizacji mężczyzn. 
  3. Po zakończeniu fazy grupowej połowa zawodników przejdzie do rywalizacji o mistrzostwo świata z 1/16 finału. 
  4. Zwycięzca turnieju zostanie wyłoniony w meczu finałowym, który zostanie rozegrany w Sydney.

Tytułu mistrza świata bronić będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która cztery lata temu zdobyła mistrzostwo świata we Francji. W gronie faworytów do wygrania turnieju jest także reprezentacja Anglii i sporty po angielsku. Co ważne, w ubiegłym reprezentacja Anglii roku zdobyła mistrzostwo Europy. Był to historyczny finał, ponieważ po raz pierwszy w historii Anglia (reprezentacją kobiet) wywalczyła tytuł mistrza Europy w piłce nożnej. 

Mistrzostwa Świata w hokeju

Turniej odbędzie się w fińskim mieście Tampere oraz w stolicy Łotwy — Rydze. Tegoroczny mundial pierwotnie miał gościć w Petersburgu, ale z wiadomych przyczyn został przeniesiony do innych krajów. W związku z tym turniej odbędzie się w dwóch krajach, które były jego gospodarzami w ostatnich latach.

Finlandia była gospodarzem Mistrzostw Świata rok temu, natomiast Ryga gościła turniej rok wcześniej, w czasach Covid. Gospodarzem turnieju będzie Tampere, gdzie oprócz jednej z grup i dwóch ćwierćfinałów, odbędą się także oba półfinały i walki finałowe o medale. Warto zaznaczyć, że ostatni raz Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie odbyły się poza regionem nordyckim w 2019 roku. Sporty zimowe, w tym także hokeju na lodzie cieszą się sporą popularnością. Fani tego sportu mogą aktywować bonusy bukmacherskie 2023 i nie tylko oglądać wydarzenie, ale także wygrywać nagrody.

Dla Rygi to szansa na zorganizowanie "pełnych" mistrzostw świata: dwa lata temu z powodu pandemii turniej w stolicy Łotwy odbywał się z ograniczeniami i bez widzów na zdecydowanej większości meczów. 

Wimbledon 2023

Turniej Wimbledonu to międzynarodowy turniej tenisowy, jeden z czterech turniejów Wielkiego Szlema, który od 1877 roku większość swoich meczów rozgrywa na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club (Wimbledon, Anglia). W 2023 sporty po angielsku odbędą się w dniach 3 lipca 2023 - 16 lipca 2023.

Turniej Wimbledon to międzynarodowy fenomen kulturowy. Osiemdziesięciu nadawców transmituje co roku jego losowania, ponad 3000 dziennikarzy telewizyjnych, radiowych i prasowych oraz fotografów relacjonuje turniej, a akcja wielu dzieł literatury pięknej i filmów rozgrywa się podczas turnieju.

Źródła:https://przegladdziennikarski.pl/najlepsze-bonusy-i-kody-promocyjne-u-bukmacherow-na-swieta-2022/

(Art. sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%