Zamknij

Poradnik: jak obstawiać piłkę nożną?

11:32, 09.11.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Piłka nożna to najbardziej popularny sport na świecie, który jest nierozerwalnie związany z wielkimi pieniędzmi – kontraktami piłkarzy, umowami sponsorskimi czy wpływami z praw telewizyjnych. Jak się jednak okazuje, finansowo na piłce nożnej mogą zyskiwać także kibice, którzy obstawiają wyniki u legalnych bukmacherów. W Polsce zdarzały się już milionowe wygrane, a te rzędu kilku-kilkunastu tysięcy są na porządku dziennym. Jak zatem typować piłkę nożną, by zwiększyć swoją szansę na sukces?

Piłka nożna jest sportem trzydrogowym. Oznacza to, że mecz może zakończyć się na trzy sposoby: zwycięstwem gospodarzy, gości bądź remisem. Przekłada się to na najpopularniejszy zakład na piłkę nożną, a mianowicie typ 1x2, gdzie 1 oznacza wygraną gospodarzy, x – remis, zaś 2 – zwycięstwo gości. Do innych popularnych zakładów zalicza się tzw. podwójna szansa, a więc możliwość wytypowania dwóch z trzech wariantów wyniku (1x, 12, x2), zakłady z handicapem (dodawanie przez bukmachera wirtualnych bramek jednej z drużyn, co wyrównuje szanse), zakłady under/over na liczbę goli w meczu, tzw. zakład BTS (both to score) zakładający, że obie drużyny strzelą w meczu gola, a także zakłady na dokładny wynik meczu. Oczywiście opcji jest dużo więcej – w najbardziej rozbudowanych wariantach jeden mecz to blisko 200 różnych typów.

Wyniki piłki nożnej obstawiać można w opcji przedmeczowej, live lub długoterminowo. Te ostatnie zakłady mogą np. dotyczyć tego, który zespół wygra mistrzostwo danego kraju, kto będzie królem strzelców ligi, czy dany piłkarz zmieni klub w okienku transferowym, albo która reprezentacja zdobędzie mistrzostwo świata. W tym przypadku trzeba się liczyć z nieco dłuższym zamrożeniem funduszy, bo na rozliczenie zakładu trzeba czasem czekać nawet kilka miesięcy.

Na co zwracać uwagę typując wyniki piłki nożnej?

Gracze mają różne strategie typowania zakładów piłkarskich. Jedni kierują się wyłącznie intuicją, inni śledzą statystyki, jeszcze inni korzystają z rozmaitych systemów bukmacherskich albo kierują się sympatią do danej drużyny. Co może przynieść końcowy sukces? – Obstawianie futbolu nie powinno opierać się tylko na przeczuciu. Zanim wskażemy jakiś mecz do kuponu, powinniśmy poddać go wnikliwej analizie, na przykład sprawdzić sytuację kadrową lub formę drużyn w ostatnich kilku meczach – mówi Magda Stępień, ekspertka portalu LegalSport.pl, specjalizującego się w analizie rynku zakładów wzajemnych w Polsce. – Ranga spotkania oraz czas mają istotne znaczenie przy typowaniu wydarzeń sportowych. Zawodnicy i trenerzy inaczej pochodzą do starć o dużej presji i znaczeniu, a inaczej na przykład do spotkań towarzyskich. Ponadto należy pamiętać, że środek sezonu to optymalny okres, w którym najłatwiej poprawnie wytypować ostateczny rezultat meczu – dodaje.

Promocje i bonusy na zakłady piłkarskie

Kolejną ważną sprawą są dostępne u legalnych operatorów internetowych zakładów bukmacherskich promocje i bonusy, dzięki którym gracze mogą zyskać dodatkowe środki na typowanie wyników. Właściwie każdy bukmacher oferuje nowym graczom tzw. bonus na start, czyli rodzaj premii za założenie konta. Inny rodzaj bonusu to tzw. freebet, zwany również darmowym zakładem. Jest to nic innego, jak określona kwota, z reguły od 10 do 50 zł, którą gracz otrzymuje od bukmachera i za którą może postawić kupon – również składający się z meczów piłki nożnej. Dużą popularnością wśród kibiców cieszy się gra bez podatku, a więc promocja, w ramach której to bukmacher uiszcza za gracza podatek od gier i zakładów – współczynnik kuponu się zwiększa, dzięki czemu wyższa jest również potencjalna wygrana.

Jak widać, typowanie piłki nożnej i innych sportowych wyników może być nie tylko rozrywką, ale i sposobem na wygrywanie pieniędzy. Rozsądek, dobry system typowania i mądre korzystanie z bukmacherskich promocji znacznie zwiększają szanse na końcowy sukces.

Udział w grach hazardowych wiąże się ryzykiem uzależnienia od gier, utraty pieniędzy postawionych na gry hazardowe oraz może prowadzić do problemów w środowisku rodzinnym oraz zawodowym. Graj odpowiedzialnie tylko u legalnych bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kibiculkakibiculka

0 0

teraz to powinny być zakłady czy mecz w ogóle się odbędzie 😥🙄🙄😥 10:17, 12.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bunkmarangabunkmaranga

0 0

Dlaczego promujecie hazard towarzyszu Kopeć? 13:37, 02.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz