Zamknij

Jutro nieduże utrudnienia drogowe w mieście

10:45, 10.06.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

A te spowodują XVIII Międzynarodowe Biegi Ireny Szewińskiej. Ich organizatorem jest jak co roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, Wspólnota Polska i Miejski Klub Sportowy i Burmistrz Pułtuska.

W ten sposób po raz kolejny zostanie upamiętniona Patronka szkoły, śp. Irena Szewińska.

Uroczyste rozpoczęcie nastąpi o godzinie 10.00 przy fontannie a sami biegacze zajmą północno wschodnią pierzeję Rynku od ok. godziny 12.00. Obecna, XVIII edycja biegów obejmuje kategorie wiekowe od rocznika 2005 do 2012 i młodszych; zawodnicy niepełnosprawni – rocznik 2008 – 2005 i młodsi. Swoją obecność już zapowiedzieli uczniowie z Białorusi, Litwy, Ukrainy, Kazachstanu i Węgier. W Polsce zawody swoim zasięgiem obejmują woj. mazowieckie, częściowo warmińsko – mazurskie oraz podlaskie.

Jutro w Pułtusku możemy spodziewać się kilkuset młodych biegaczy (ok. 450 osób) oraz znanych, polskich lekkoatletów: Iwonę Marcinkiewicz i Bogusława Mamińskiego. Swoją obecność zapowiedział także mąż Patronki - Sławomir Szewiński.

Cel Biegów:   

  • Popularyzacja sportu (szczególnie lekkiej atletyki), biegania i aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej.   
  • Popularyzacja idei olimpijskiej - spotkania z olimpijczykami.   
  • Włączanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do sportu masowego.

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%