Zamknij

Sąsiedzi zaprosili Olimpijczyka. I nie zawiódł!

16:32, 11.09.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

Kilka tygodni temu Paweł Wiesiołek startował na Olimpiadzie w Tokio, a dziś zaprosił mieszkańców gminy Zatory do wspólnej zabawy.

Paweł Wiesiołek to polski wieloboista, zdobywca złotych medali mistrzostw Polski w siedmioboju i dziesięcioboju. Trenuje w barwach Warszawianki. Wiesiołek jest reprezentantem Polski w Pucharze Europy w wieloboju. Jego rekordy życiowe w siedmioboju halowym to 6133 punkty  oraz 8333 punkty w rywalizacji dziesięcioboistów .Reprezentował Polskę na Olimpiadzie w Rio de Janeiro (2016) i Tokio (2021)

I właśnie z jego udziałem w Dębinach koło Zator odbył się na Rodzinny Festyn Sportowy.

Organizatorem wspólnej zabawy było Koło Gospodyń Wiejskich w Dębinach "Nad Stawem".

To młoda organizacja społeczna, która oficjalnie zawiązała się w październiku 2019 r zrzeszając mieszkańców wiosek Dębiny i Ciski. Statutowym celem Koła jest prowadzenie różnorodnej działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w naszej lokalnej społeczności.

Sobotni Festyn rozpoczęto "autorskim" spotkaniem z Olimpijczykiem, prowadzonym przez Gospodynię Aleksandrę.

W trakcie publicznego wywiadu, słuchacze i uczestnicy dowiedzieli się o życiu sportowca "od kuchni" oraz jego planach i zamierzeniach. Przypomniano także pierwsze, sportowe kroki w szkole w Zatorach pod okiem trenera - nauczyciela wychowania fizycznego Adama Klonowskiego.

- Paweł po prostu polubił sport, chociaż warunki treningu w naszej szkole teraz a przed laty są nieporównywalne - powiedział ten ostatni, zaproszony do strefy rozmów. - Dziś z uwagą śledzimy Pawła postępy.

 

Co zaproponowano na Festynie? Sporo.

Przede wszystkim sporo atrakcji sportowych dla licznie zgromadzonych dzieci. To właśnie pod okiem Gościa Specjalnego dzieci odbyły sportową rozgrzewkę i uczestniczyły w zmaganiach "lekkoatletycznych". A każdy występ nagradzany był pakietem nagród, których Olimpijczyk przywiózł całkiem sporo...

darmowe atrakcje dla dzieci - animacje, warsztaty, pokaz baniek mydlanych i malowanie buzi o co zadbały Dziewczyny z MADU Pracownia zabawy i rozwoju,

dmuchaną zjeżdżalnię, basen z kulkami dla najmłodszych dzieci oraz watę cukrową dostarczone firmę Namioty24kom

darmową degustację potraw przygotowanych przez Gospodynie "Nad Stawem" - a wśród nich domowe ciasta, frytki, domowy chleb na zakwasie ze smalcem, ogóreczki, lemoniada

potańcówkę przy muzyce na żywo w wykonaniu Marcina Śliwki,

 

biesiadowanie przy grillu, na którym smażyły się: kiełbaski, kaszanka, szaszłyki, a dla bardziej wymagających smakoszy -bigos przygotowany przez Dom Weselny Natalia.

[FOTORELACJA]617[/FOTORELACJA]

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%