Zamknij
POLECAMY

Galopka wymaga kondycji. Oberek - to już majsterszyk. Pułtuszczanie już to wiedzą

19:00, 01.12.2023 Aktualizacja: 09:39, 02.12.2023
Skomentuj

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprosił wszystkich chętnych do "Hacjendy" w Drwałach na Andrzejkową potańcówkę z muzyką ludową.

Dzięki temu przybyli poznali ciekawostki na temat historii, tradycji i zwyczajów andrzejkowych na Kurpiach oraz wzięli udział w zabawie.

 

A wszystko to pod czujnym okiem pułtuszczanina Janusza Pawlaka.

Poprzez realizowanie Programu Potańcówki Wiejskie Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wspiera i upowszechnia ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego. Dzięki Programowi, Instytut chce przybliżyć, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Zamierzeniem Programu Potańcówki Wiejskie jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi w ujęciu jak najbardziej lokalnym, pielęgnując tym samym własne, miejscowe tradycje muzyczne i taneczne.

Chętnym do ciekawego spędzenia piątkowego wieczoru zagrały kapele ludowe z Kurpi Puszczy Zielonej i Mazowsza: Kapela „Dziki Sad” z Marcinem Drabikiem i Kapela MAZOWIECKA.

Odbyły się również warsztaty śpiewacze poprowadzone przez etnomuzykologów Agatę i Remigiusza Mazur-Hanaj (śpiew dawnej Puszczy Białej) oraz nauka tańców kurpiowskich, m.in.: oberka, polki galopki, polki, walczyka. Poprowadził je Zespół Pieśni i Tańca „BezWianka” z Ostrowi Mazowieckiej.

Do wspólnej nauki i zabawy odważnych zapraszały: Zespoły Pieśni i Tańca „Wyszków”, a także zespół „Oberek” z Wyszkowa.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%