XII edycja Nocy Muzeów to okazja, by odkryć tajemnice lokalnych zabytków i uczestniczyć w niezwykłych atrakcjach. Tegoroczny program obfituje w warsztaty, pokazy walk rycerskich, prelekcje, wystawy, a także seanse filmowe.
Muzeum Regionalne zaprasza na pokazy walk średniowiecznych wojów. Na terenie przy wieży ratuszowej będzie można zobaczyć zbroje, poznać tajniki dawnej broni oraz wcielić się w rycerza, przymierzając hełm i miecz. Dla najmłodszych przygotowano średniowieczne igraszki i gry, które przeniosą ich w odległe wieki.
[CGK]644[/CGK]
Dom Polonii otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Na zamkowej wieży będzie można podziwiać panoramę Pułtuska, a na zamkowym dziedzińcu odbędą się pokazy walk bronią białą. Pod mostem arkadowym kowale zaproszą do warsztatów kowalskich, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w sztuce kucia żelaza.
Archiwum Państwowe w Warszawie, Oddział w Pułtusku, przygotowało prezentacje najciekawszych materiałów archiwalnych oraz prelekcje o tym, jakie skarby kryją dokumenty z dawnych lat. Najmłodsi będą mogli uczestniczyć w zabawach plastycznych i stworzyć własne pieczęcie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia, z wyjątkiem seansów filmowych, jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają całe rodziny na pełen emocji wieczór, który pozwoli przenieść się w czasie i odkryć historię Pułtuska na nowo.
[ZT]28924[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wybory prezydenckie: znak X przy jednym nazwisku
Własny długopis i świeczka do zamazania okienek przy innych kandydatach aby nikt nie dostawił krzyżyka i unieważnił glos
Złoty Rydwan
02:54, 2025-05-17
Płocochowo otwiera niezwykłe muzeum
manuj
Bode
18:43, 2025-05-16
🚨 Oszuści podszywają się pod NFOŚiGW
Ja i tak widząc kogoś z teczka najpierw wypuszczam psy,a jeśli będą się upierać to zamknę bramę i poczekam na dzielnicowego,bo kreci się masa różnych dziwnych ludzi i każdy by chciał odrazu dane,a może dostać co najwyżej polecenie opuszczenia mojego podwórka.Juz kiedyś miałem takich wizytatorów o śniadej karnacji,mówiących z dziwnym akcentem.
Piotrek
17:30, 2025-05-16
Akcja SENT w powiecie pułtuskim
Zasada jest prosta nic nie masz za uszami to ci nic nie zrobią
Zbychu
16:28, 2025-05-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz