Zamknij

Samorząd Mazowsza nagrodził opiekunów stypendystów. Także z Pułtuska!

15.14, 22.09.2022 Mazovia
Skomentuj W gronie nagrodzonych zmalazły się dwie pułtuskie nauczycielki
REKLAMA

By docenić pracę najlepszych nauczycieli, samorząd województwa organizuje konkurs „Opiekun Stypendysty Roku”.

W jego ramach wyróżniani są nauczyciele, którzy opiekują się nagrodzonymi w mazowieckim programie stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Tym razem wyróżnionych zostało 23 pedagogów z całego Mazowsza.

Nagrody nauczycielom przyznano już po raz piąty.

Jak podkreśla członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc, to sposób na docenienie ich pracy i zaangażowania. – Na Mazowszu mamy bardzo duże grono uzdolnionych uczniów, ale niezwykle ważne jest też odpowiednie wsparcie ich przez opiekunów. Nauczyciele, którzy potrafią rozbudzać zainteresowania, wskazywać uczniom kierunki rozwoju i przekazywać w atrakcyjny sposób wiedzę, to prawdziwy skarb – podkreśla.

Najlepsi nauczyciele zostali wyłonieni spośród pedagogów, którzy sprawowali w minionym roku szkolnym opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach prowadzonego przez samorząd województwa „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.

Nauczyciele otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 4 tys. zł.

Dorota Sobocińska pracuje w Zespole Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego- Liceum Ogólnokształcące w Pułtusku

Anna Świerczewska - nauczycielka Zespółu Szkół Zawodowych im. J. Ruszkowskiego- Liceum Ogólnokształcące w Pułtusku

– Widać wyraźnie, że młodzież ma pasję i wiele talentów, a dzięki współpracy z nauczycielami może je realizować i osiągać swoje cele. To dobrze wróży na przyszłość polskiej nauki i jej rozwojowi na Mazowszu – podkreśla Krzysztof Skolimowski, przewodniczący sejmikowej komisji edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

W ramach ostatniej edycji programu stypendialnego wsparcie finansowe na rozwój edukacyjny otrzymało 632 uczniów z całego województwa. Każdy ze stypendystów otrzymał ponad 5 tys. zł (ponad 500 zł miesięcznie). Pieniądze z marszałkowskiego stypendium pomogły w zakupie wyposażenia do nauki, fachowej literatury, udziale w kursach językowych, obozach naukowych, wycieczkach i zajęciach pozaszkolnych. Łączna wartość tej edycji projektu wyniosła ponad 3,3 mln zł, z czego 80 proc. stanowiły środki unijne.

Podczas uroczystości w warszawskim MSCDN zostały również zaprezentowane projekty edukacyjne stypendystów pt. „Jak uczy się mózg” i „Charakterystyka preferencji penetrowania pożytku w zależności od jego zróżnicowania gatunkowego przez wybranych przedstawicieli rzędów błonkoskrzydłych, muchówek, chrząszczy i motyli w kontekście działań rewitalizacyjnych przestrzeni zieleni miast i pól uprawnych”.

(Mazovia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%