Zamknij

Pierwszy TAKI konkurs w LO Skargi

15:01, 15.06.2021 | LO Skargi
Skomentuj
REKLAMA

English Master to pierwszy konkurs języka angielskiego zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku, którego zasięg objął całe Mazowsze.

Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Pułtuskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Kurator Oświaty. Partnerem konkursu było wydawnictwo językowe Pearson, a patronat medialny sprawowała Pułtuska Gazeta Powiatowa i portal internetowy pultusk24.pl.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas I-II szkół ponadpodstawowych z terenu Mazowsza. Wzięli w nim udział uczniowie z 29 szkół w: Ciechanowie, Gołyminie, Legionowie, Makowie Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Nasielsku, Ostrołęce, Płocku, Przasnyszu, Pułtusku, Przemiarowie, Radomiu, Różanie, Serocku, Wołominie, Wyszkowie. Konkurs odbył się z wykorzystaniem narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Przeprowadzony został w formie on-line na platformie Quizizz, przy użyciu dowolnych urządzeń z dostępem do Internetu (laptop, komputer, tablet, telefon).

Konkurs był dwuetapowy. Każdy etap polegał na sprawdzeniu praktycznej znajomości języka angielskiego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Dla uczniów klas VIII szkół podstawowych wymagany był poziom A2+ – B1, zaś dla uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych B2 – C1.

Etap pierwszy – szkolny przeprowadzony został przez nauczyciela języka angielskiego ze szkoły macierzystej wg przygotowanego i przesłanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku arkusza.

Do drugiego etapu konkursu English Master każda szkoła zgłosiła 5 osób z najwyższą punktacją z etapu szkolnego.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce i tytuł Laureata Konkursu oraz nagrodę rzeczową otrzymał Piotr Konerberger ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku. Drugie miejsce zajęła Amelia Gosiewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Trzecie miejsce zajęła Lena Grabowska z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce i tytuł Laureata Konkursu oraz nagrodę rzeczową otrzymał Mikołaj Kaliszewski z III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Drugie miejsce ex aequo zajęła Wiktoria Orzeł z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie i Natalia Ziółkowska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.

Sponsorami nagród był Starosta Powiatu Pułtuskiego i wydawnictwo językowe Pearson.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom, szkołom za udział w I edycji konkursu, a sponsorom za ufundowanie nagród. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie szkoły www.loskarga.edu.pl w zakładce English Master.

(LO Skargi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%