Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Pułtuskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Mazowiecki Kurator Oświaty. Partnerem konkursu było wydawnictwo językowe Pearson, a patronat medialny sprawowała Pułtuska Gazeta Powiatowa i portal internetowy pultusk24.pl.
Konkurs adresowany był do uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas I-II szkół ponadpodstawowych z terenu Mazowsza. Wzięli w nim udział uczniowie z 29 szkół w: Ciechanowie, Gołyminie, Legionowie, Makowie Mazowieckim, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Nasielsku, Ostrołęce, Płocku, Przasnyszu, Pułtusku, Przemiarowie, Radomiu, Różanie, Serocku, Wołominie, Wyszkowie. Konkurs odbył się z wykorzystaniem narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Przeprowadzony został w formie on-line na platformie Quizizz, przy użyciu dowolnych urządzeń z dostępem do Internetu (laptop, komputer, tablet, telefon).
Konkurs był dwuetapowy. Każdy etap polegał na sprawdzeniu praktycznej znajomości języka angielskiego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Dla uczniów klas VIII szkół podstawowych wymagany był poziom A2+ – B1, zaś dla uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych B2 – C1.
Etap pierwszy – szkolny przeprowadzony został przez nauczyciela języka angielskiego ze szkoły macierzystej wg przygotowanego i przesłanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku arkusza.
Do drugiego etapu konkursu English Master każda szkoła zgłosiła 5 osób z najwyższą punktacją z etapu szkolnego.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce i tytuł Laureata Konkursu oraz nagrodę rzeczową otrzymał Piotr Konerberger ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku. Drugie miejsce zajęła Amelia Gosiewska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Trzecie miejsce zajęła Lena Grabowska z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie.
W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce i tytuł Laureata Konkursu oraz nagrodę rzeczową otrzymał Mikołaj Kaliszewski z III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Drugie miejsce ex aequo zajęła Wiktoria Orzeł z I Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie i Natalia Ziółkowska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku.
Sponsorami nagród był Starosta Powiatu Pułtuskiego i wydawnictwo językowe Pearson.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom, szkołom za udział w I edycji konkursu, a sponsorom za ufundowanie nagród. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.
Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie szkoły www.loskarga.edu.pl w zakładce English Master.
Nowe stawki czynszu w zasobie mieszkaniowym Pułtuska
A może urzędnicy TBS wzięliby się do pracy. W wielu budynkach TBS Pułtusk czynsze są zawyżone. Dlatego odpowiednie pisma skierujemy do RPO.
U2
20:53, 2025-07-11
Znamy najlepszą podstawówkę w powiecie!
Chyba to zestawienie jest źle zrobione szkoła w której mieli średnio po 50% z każdego przemiotu jest ostatnia.
analityk
10:46, 2025-07-11
Odprawa Grupy Operacyjnej Powiatowego ZZK
Jak się ćwiczy od 30+ lat to chyba już żaden kryzys nie zaskoczy? Prawda?
prawda?
09:09, 2025-07-11
28-latka w opałach! Policja przejmuje maszyny
Nie, nie, nie. To nie policjanci wspolnie ze skarbówką. To nie policja przejmuje automaty. To KAS prowadzi działania prawne, operacyjne i przejmuje automaty. Policja nie robi z nimi zupelnie nic. Policjanci tam za stojkowych asystentów robią conajwyżej. Dotyczy to dosłownie KAŻDEJ takiej interwencji KAS w Polsce, niezależnie co dziurawiec prasowy napisze czy co chatgpt wymyśli redaktorzynie. Ostatnie automaty Policja w Polsce w ramach własnej inicjatywy bez KAS zatrzymała w 2003 roku.
same błędy
09:01, 2025-07-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz