Zamknij

W Pułtusku będzie tylko jedna studniówka?

10:21, 08.01.2022 | .
Skomentuj Na zabawę studniówką zdecydowała się Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Zdjęcie Canva/danielschoenen
REKLAMA

Koniec stycznia to był przez lata czas studniówek dla tegorocznych maturzystów pułtuskich szkół ponadpodstawowych podległych powiatowi.

Ale w zeszłym roku z powodu pandemii zostały odwołane.Okazuje się jednak, że w roku szkolnym 2021/2022 już można organizować studniówki!

Wytyczne w sprawie organizacji: studniówka ma charakter ważnego wydarzenia dla całej społeczności szkolnej, szczególnie dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. Uwzględniając pozytywny wpływ uroczystości szkolnych na jakość relacji rówieśniczych oraz wartość wynikającą z kontynuowania zwyczajów szkolnych, potrzeba jej organizacji jest w pełni uzasadniona

Jak będzie tym razem?

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szereg wytycznych, dotyczących studniówek w 2022 roku. Jest ich całkiem sporo.

Wśród ogólnych zaleceń znalazło się m.in.:

  • częste wietrzenie sal (co godzinę) i miejsc, w których się tańczy (częściej niż co godzinę);   
  • uczestniczenie w balu jedynie osób, które nie mają objawów infekcji, a także tych, na które nie został nałożony obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej;   
  • zwiększenie częstotliwości (co godzinę) czyszczenia i dezynfekcji powierzchni dotykowych (tj. klamki, poręcze, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł) oraz miejsc wspólnie użytkowanych (tj. toalety, podłogi, blaty);   
  • zaleca się, by przy stolikach w miarę możliwości siedziały osoby z tej samej klasy.

Generalnie przyjęto zasadę, że tegoroczna zabawa maturzystów powinna odbyć się poza szkołą. A jeśli zorganizuje ją Rada Rodziców - wówczas to rodzice ponoszą odpowiedzialność za przygotowanie i przebieg uroczystości.

Oczywiście, można też bawić się w budynku szkolnym, ale "uroczystości studniówkowe nie mogą odbywać się w przypadku przejścia nauczania na naukę zdalną/hybrydową spowodowaną wzrostem zachorowań na COVID-19 wśród społeczności szkolnej bądź zawieszenia nauczania lub przejścia na naukę zdalną wynikającą z przepisów prawa powszechnie obowiązującego".

Gdy wspólny wieczór rodzice zorganizują np. w sali weselnej, wówczas to lokale są zobowiązane stosować się do aktualnych przepisów prawa – ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Jak będzie w tym roku w Pułtusku?

Na zabawę studniówką zdecydowała się Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Ruszkowskiego. Rada Rodziców Bal Maturzystów zorganizowała 15 stycznia w Bobrowym Dworze.

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi i Zespół Szkół im. Bolesława Prusa zabaw studniówkowych nie organizuje. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MacoblMacobl

1 0

W Pułtusku będą dwie studniówki 😂😂informatorzy chyba nawalili 15:31, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%