Zamknij

Życzenia z okazji 1. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych

08:35, 23.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Dzień Dziadków i Osób Starszych został ustanowiony na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa Chrystusa.

Odwagi i siły do radosnego realizowania swojego powołania oraz pełni życia życzy sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Decyzją papieża Franciszka po raz pierwszy będzie on obchodzony w niedzielę 25 lipca.

Sekretarz Generalny Episkopatu w specjalnym nagraniu wideo złożył życzenia wszystkim osobom starszym, aby "mimo ograniczeń wynikających z wieku i życiowych doświadczeń, mogły żyć pełnią życia".

"Drodzy, Babcie, Dziadkowie i wszystkie Osoby Starsze, życzę Wam dużo odwagi i siły, abyście mogli z radością w sercu realizować piękne powołanie i byście byli szczęśliwi" - powiedział bp Miziński.

Nawiązując do papieskiego orędzia na ich święto życzył, by osoby starsze spotykały na swoich drogach życia, w różnych osobach, anioły, które będą dla nich świadectwem bliskości Pana Boga. "Dzięki ich obecności poznacie, że Bóg jest i troszczy się o Was każdego dnia z wielką miłością i czułością. Niech ta obecność i Jego błogosławieństwo będą dla Was źródłem siły, radości i pokoju" - podkreślił sekretarz generalny Episkopatu. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%