Zamknij
13:53, 08.06.2021

W związku z realizacją innowacji pedagogicznej ,,Kucharz- barista” w ramach projektu ,,Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych odbyli kurs trenerski, którego celem było przygotowanie merytoryczne i praktyczne do wdrożenia programu innowacji w warunkach szkolnych, a dokładnie ugruntowanie wiedzy odnośnie rozumienia sztuki przyrządzania kawy, jak i zwiększenie świadomości w sposobach jej przygotowywania.

Nauczyciele Zespołu Szkół im. B. Prusa szkolili się w Szkole Baristów Colours of Coffee w Warszawie pod czujnym okiem właściciela Pana Marcina Michalika - Mistrza Polski Latte Art oraz w placówce macierzystej, wykorzystując profesjonalny sprzęt zakupiony w ramach innowacji, m.in. ekspres kolbowy dwugrupowy, elektroniczny młynek do kawy, a także akcesoria do alternatywnego parzenia kawy: Chemex Coffee Maker, dripy ceramiczne, syphon do kawy, kettle, serwer, aeropress. Podczas szkolenia uczestnicy nabyli wiedzę odnośnie perfekcyjnego zaparzania kawy, spieniania mleka, alternatywnych sposobów parzenia kawy, czy prowadzenia miejsca gastronomicznego, w tym przypadku kawiarni. Nabyte podczas szkolenia umiejętności z całą pewnością sprawdzą się w pracy z uczniami.

Anna Wójcik- kierownik szkolenia praktycznego

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz