Zamknij
WAŻNE

Polecamy

Najciekawsze problemy i wydarzenia, godne polecenia w Pułtusku

2 marca 2026 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące planowanej budowy linii kolejowej Zegrze – Przasnysz. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców i samorządowców – powiatu pułtuskiego, miasta i gminy Pułtusk oraz gmin Pokrzywnica i Winnica , którzy mieli okazję zapoznać się ze szczegółami inwestycji, a także porozmawiać z projektantami i ekspertami odpowiedzialnymi za przygotowanie projektu. W spotkaniu uczestniczył również Lider Projektu – reprezentujący Miasto i Gminę Serock Burmistrz Artur Borkowski.
W czwartek w Narewce (Podlaskie) odbyła się konferencja inaugurująca projekt trzech województw „Pisa-Narew - szlak aktywnej turystyki wodnej”.
Urząd Miejski w Pułtusku informuje, że została podpisana umowa na wykonanie przeglądów placów zabaw znajdujących się na terenie miasta i gminy.
Zgodnie z umową do połowy marca trwa przerwa zimowa, gdzie Wykonawca może zawiesić realizację robót. Nie skorzystał z tego prawa. Realizuje je w zależności od warunków atmosferycznych. Długotrwałe temperatury ujemne zmroziły grunt, co uniemożliwiło wykonanie większości prac. Zostały one wznowione w ograniczonym zakresie w połowie lutego 2026 r.
We wtorkowy wieczór, 10 marca br., mieszkanki Powiatu Pułtuskiego wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu z okazji Dnia Kobiet.
6 marca 2026 r., w Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku będącej filią Akademii Finansów i Biznesu VISTULA w Warszawie odbyły się XLVIII eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pułtusku, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku i Urząd Miejski w Pułtusku.
W ramach obchodów zbliżającego się Światowego Dnia Konsumenta, w poniedziałek, 9 marca br., Starostwo Powiatowe w Pułtusku gościło uczniów klasy piątej o profilu technik reklamy z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku.
Anna Natasza Ignatowicz z dniem 9 marca 2026 r. została powołana na stanowisko Drugiego Zastępcy Burmistrza Miasta Pułtusk. Powołanie nastąpiło na podstawie zarządzenia nr 275/2026 Burmistrza Miasta Pułtusk z dnia 6 marca 2026 r. w sprawie określenia liczby zastępców Burmistrza Miasta Pułtusk oraz powołania Drugiego Zastępcy Burmistrza Miasta Pułtusk.
7 marca 2026 r. w Świetlicy Wiejskiej w Grabówcu odbyło się spotkanie z sołtysami Gminy Pułtusk z okazji Dnia Sołtysa. Była to okazja do wyrażenia podziękowań za ich codzienną pracę i zaangażowanie na rzecz lokalnych społeczności. Podczas wydarzenia podkreślono znaczenie pracy sołtysów w budowaniu wspólnoty lokalnej, integracji mieszkańców oraz rozwoju sołectw, co przekłada się na rozwój naszej Gminy.
W Przychodni Gajda-Med w Pułtusku rozpoczęła pracę psycholog Milena Rogowska.
Przedszkole Miniland w Pułtusku podjęło decyzję o ograniczeniu publikowania zdjęć dzieci w mediach społecznościowych.
Z okazji Dnia Kobiet ubezpieczyciel Ominimo przyjrzał się, jak wygląda profil statystycznej Polki za kierownicą na podstawie analizy polis komunikacyjnych ze swojej bazy. Z danych towarzystwa wynika, że najliczniejszą grupą są Polki w wieku 41+, które poruszają się najczęściej Volkswagenem, Oplem lub Fordem i pokonują nimi od 10 do 15 tys. kilometrów rocznie.
Mieszkańcy powiatu pułtuskiego muszą przygotować się na kolejne planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej. W najbliższych dniach prąd będzie wyłączany w kilku miejscowościach i na wybranych ulicach. Sprawdź dokładny harmonogram wyłączeń energii od 10 do 16 marca 2026 roku.
Firmy z powiatu pułtuskiego mogą zdobyć nawet 11 300 zł dofinansowania na szkolenia pracowników.
W piątek do końca dnia przeważnie bezchmurnie. Najchłodniej na Suwalszczyźnie - około 5 st. C, natomiast w innych rejonach Polski między 11 a 15 st. C. Wiatr w całym kraju słaby.

OSTATNIE KOMENTARZE