Życie w wielkim mieście może być niezwykle ekscytujące. Polubią je zwłaszcza te osoby, które cenią sobie dynamikę tego rodzaju środowiska i nie lubią się nudzić. Jednak wielkie miasta niosą ze sobą również spore wyzwania – zwłaszcza w obliczu potencjalnych katastrof. Panika, chaos i brak przygotowania nie są sprzymierzeńcami nikogo, kto jest nastawiony na przetrwanie.
Jednym z nadrzędnych przedmiotów, w które musi zaopatrzyć się niemal każdy survivalowiec – niezależnie czy mieszka w wielkim mieście czy na jego obrzeżach – jest specjalny plecak ewakuacyjny, o pojemności pozwalającej na wypełnienie go przedmiotami niezbędnymi do przetrwania co najmniej 72 godzin w sytuacji awaryjnej. Tego rodzaju kompaktowe akcesorium zakupić można między innymi w sklepie CYNGIEL. Jeżeli chodzi o środowisko miejskie, plecak ewakuacyjny powinien zawierać w sobie przedmioty takie jak między innymi żywność niespożywcza, woda, materiały pierwszej pomocy, multinarzędzia, dodatkowe ubrania czy śpiwór. To właśnie tego typu przedmioty zapewnią pokrycie podstawowych potrzeb, pozwalając na pozostanie odpowiednio nawodnionym oraz ochronionym przed wymagającymi czynnikami atmosferycznymi. Oprócz tego, dobrze mieć przy sobie między innymi:
To właśnie bycie przygotowanym, z odpowiednim wyposażeniem do przetrwania, stanowi klucz do bezpiecznego poruszania się po miejskich środowiskach w sytuacjach kryzysowych. Warto pamiętać o tym, aby regularnie sprawdzać oraz aktualizować swoje wyposażenie, po to by zapewnić jego funkcjonalność oraz niezawodność.
W czasie katastrofy bardzo ważne jest, aby pozostać samowystarczalnym przez znacznie dłuższy czas. W tym celu dobrze jest zawczasu zgromadzić niezbędne zapasy, takie jak żywność o długim terminie ważności, woda, leki i podstawowe artykuły higieniczne.
Warto dążyć do co najmniej trzydniowego zapasu na każdą osobę w gospodarstwie – a przy tym uwzględnić także potrzeby posiadanych zwierząt domowych. Jednocześnie dobrze jest zapoznać się z bezpiecznymi miejscami w swoim domu czy społeczności; w przypadku życia w środowisku, które często narażone jest na różne kryzysy (trzęsienia ziemi, przerwy w dostawie prądu, podtopienia czy trąby powietrzne) warto przeprowadzać regularne ćwiczenia z rodziną, po to by upewnić się, że wszyscy wiedzą co robić i dokąd iść w przypadku wystąpienia awarii. Pamiętaj: bądź na bieżąco. Śledź lokalne wiadomości, alerty i oficjalne kanały mediów społecznościowych. Nie daj się zaskoczyć.
Koniec z darmowymi workami na śmieci
Może niech się spółka zajmie częstszym odbieraniem śmieci (plastik, papier) a nie robieniem dróg i chodników. A jak się nie opłaca to znajdzie się ktoś komu się będzie.
srEKO
08:13, 2025-07-16
DJ Wojtek i parkiet pod gwiazdami
Toć to Szok
Złoty Rydwan
20:20, 2025-07-15
DJ Wojtek i parkiet pod gwiazdami
Zaprasza burmistrz a więc płaci miasto, więc to my wszyscy płacimy, łaskawie pan redaktor napisze ile
Lucyna
16:10, 2025-07-15
Koniec z darmowymi workami na śmieci
Za odbiór śmieci płacimy jak za zboże. Śmieciara uszkodzi kubeł, to kup nowy. Worki też kup. Za błędy kary? Brak odbioru? Może jeszcze umyć Wam te śmieci i Diorem spsikac? Klient też może zmienić nawyki i śmieci zbierzecie ze środka drogi do wysypiska albo z pobocza.
hm
09:10, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz