Zamknij

Strażacy i medycy interweniowali przy próbie samobójczej

13:07, 09.05.2022 | KP PSP
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 02.05.2022 r. - 08.05.2022 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 17 zdarzeniach.

2 maja

Trzy zastępy z JRG (9 strażaków), dwa zastępy z OSP Obryte (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Zambski Kościelne (3 strażaków) ugasiły pożar suchej trawy oraz krzaków w miejscowości Tocznabiel gm. Obryte.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Obryte (6 strażaków) ugasiły pożar samochodu osobowego w miejscowości Gródek Nowy gm. Obryte.

Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Trzepowo (4 strażaków) ugasiły pożar śmieci w lesie w miejscowości Budy Ciepielińskie gm. Pokrzywnica.

3 maja

Dwa zastępy z JRG (8 strażaków), jeden zastęp z OSP Gzy (5 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Przewodowo (4 strażaków) ugasiły pożar lasu oraz suchej trawy w miejscowości Stare Grochy gm. Gzy.

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Trzepowo (3 ratowników) zadysponowano do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pomocy medycznej kobiecie, która zasłabła w miejscowości Trzepowo gm. Pokrzywnica.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Gzowo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pomocy medycznej oraz wahadłowym kierowaniu ruchem na drodze.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników), jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Trzepowo (7 ratowników) zadysponowano do osoby, która dokonała próby samobójczej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzielaniu pomocy medycznej.

4 maja

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) zadysponowano do widocznego zadymienia w okolicy miejscowości Przemiarowo gm. Pułtusk. Po przybyciu na miejsce alarm okazał się fałszywy.

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki kolizji drogowej w miejscowości Moszyn gm. Pułtusk. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną.

5 maja

Jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasił pożar karp oraz opon w miejscowości Chmielewo gm. Pułtusk.

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników), jeden zastęp z OSP Kacice (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pułtusk (5 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Jeżewo gm. Pułtusk. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom, wykonaniu dostępu do jednej poszkodowanej oraz kierowaniu wahadłowo ruchem na drodze krajowej. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było zjechanie samochodu osobowego na sąsiedni pas ruchu.

6 maja

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Bruliny gm. Świercze. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

8 maja

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) zabezpieczyły lądowanie śmigłowca Lotniskowego Pogotowia ratunkowego w miejscowości Wólka Zaleska gm. Pokrzywnica.

Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 strażaków), jeden zastęp z OSP Pobyłkowo Duże (6 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Trzepowo (7 strażaków) ugasiły pożar młodnika w miejscowości Pobyłkowo Małe gm. Pokrzywnica.

Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) ugasiły pożar młodnika w miejscowości Gnaty Cibory gm. Winnica.

Ponadto w analizowanym okresie jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego 2-krotnie usuwały gniazda owadów błonkoskrzydłych.

 

 

 

(KP PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%