Zamknij

Połasili się na chipsy i napój. Trafią do Sądu w Pułtusku

12:10, 19.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Oko sklepowych monitoringów często wyłapuje sprawców kradzieży. Kilka dni temu przekonali się o tym trzej nastolatkowie w Pułtusku, którzy zostali ujęci przez sklepową ochronę.

Zapisy z kamer pokazały, że chłopcy wspólnie odwiedzili sklep na terenie Pułtuska, wybrane produkty zapakowali do plecaka, po czym nie płacąc pospiesznie wychodzili na zewnątrz. Najwyraźniej nie spodziewali się, że próby ukrycia rzeczy są obserwowane na sklepowym monitoringu.

Czujny pracownik ochrony zatrzymał nastolatków, doprowadziło to do interwencji Policji. Dwóch 11-latków i 12-latek, z uwagi na wiek zostali przywiezieni do Komendy, skąd odebrali ich rodzice.

Sprawa zostanie przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Pułtusku.

Dzieci często nie zdają sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i nieść za sobą przykre następstwa. Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami, bo każda ujawniona przez pracowników sklepu kradzież jest zgłaszana policjantom.

Apelujemy do rodziców aby zwracali uwagę na to, gdzie i jak bawią się ich dzieci, czym zajmują się po zakończonych lekcjach w szkole. Warto porozmawiać o poszanowaniu czyjejś własności by uniknąć możliwych konsekwencji prawnych.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

 

[ZT]10181[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Doris66Doris66

4 0

Ludzie kochani, na pewno dzieciaki źle postąpiły i jest to naganne ale policję wzywać i sąd za czipsy..... Dać karę - posprzątać rynek, sklep , porozmawiać, uświadomić że to złe, Oni zapamiętają ten wyczyn do końca życia. Każdy miał dzieci i wie,że nawet gdy się chce dobrze wychować to są wpadki. Najważniejsze aby to się nie powtórzyło. 13:38, 20.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

K57 K57

0 1

Od takich drobnych rzeczy się zaczyna,a później są jeszcze większe problemy 14:52, 20.05.2022


0%