Zamknij
REKLAMA

To już prawdziwa plaga na Narwi. Kolejne zatrzymania

14:05, 03.08.2022 | .
Skomentuj [Zdjęcie: KPP Pułtusk] Pułtuscy policjanci w godzinę zatrzymali 3 nietrzeźwych sterników
REKLAMA

Policyjni wodniacy z KPP Pułtusk rozpoczynając sezon letni zapowiadali liczne kontrole stanu trzeźwości osób wypoczywających na wodzie.

Mimo tego, jak pokazują statystyki, nadal wiele osób decyduje się korzystać ze sprzętu wodnego będąc pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj policjanci interweniowali wobec 3 takich nieodpowiedzialnych osób.

Jako pierwszy w ręce policyjnych wodniaków wpadł 61-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Mężczyzna nie spodziewając się kontroli sterował pontonem wędkarskim napędzanym silnikiem spalinowym mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy sternik to 44-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Ten turysta miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Trzeci nieodpowiedzialny sternik to 46-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Podobnie jak poprzednicy sterował pontonem wędkarskim napędzanym silnikiem spalinowym. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kontrole miały miejsce na szlaku żeglugowym na wysokości miejscowości Pogorzelec.

[ZT]10942[/ZT]

Policjanci przypominają, że pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Niezależnie czy na drodze gruntowej, czy na szlaku wodnym, nietrzeźwy kierujący zawsze powoduje poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie i wszystkich osób wokół. Dlatego tak, jak wobec pijanych kierowców, tak i wobec nietrzeźwych sterników policjanci nie mają taryfy ulgowej.

Apelujemy o rozsądek!

Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.

 

[ALERT]1659528006778[/ALERT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%