Mimo tego, jak pokazują statystyki, nadal wiele osób decyduje się korzystać ze sprzętu wodnego będąc pod wpływem alkoholu. Tylko wczoraj policjanci interweniowali wobec 3 takich nieodpowiedzialnych osób.
Jako pierwszy w ręce policyjnych wodniaków wpadł 61-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Mężczyzna nie spodziewając się kontroli sterował pontonem wędkarskim napędzanym silnikiem spalinowym mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Drugi nietrzeźwy sternik to 44-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Ten turysta miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.
Trzeci nieodpowiedzialny sternik to 46-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Podobnie jak poprzednicy sterował pontonem wędkarskim napędzanym silnikiem spalinowym. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
::news{"type":"see-also","item":"10942"}
Policjanci przypominają, że pływanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.
Niezależnie czy na drodze gruntowej, czy na szlaku wodnym, nietrzeźwy kierujący zawsze powoduje poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie i wszystkich osób wokół. Dlatego tak, jak wobec pijanych kierowców, tak i wobec nietrzeźwych sterników policjanci nie mają taryfy ulgowej.
Apelujemy o rozsądek!
Alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie.
::addons{"type":"alert"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Na tej mapie Pułtuska nie znajdziesz
Na tej mapie Pułtusk powinien być wyróżniony szczególną, indywidualną barwą. Co urząd, co spółka, cokolwiek z gminą lub powiatem związane - wszędzie krewni, dzieci, wnuki, synowe, zięciowie, ciotki, pociotki, wujkowie etc. etc. etc. A gdy tych brakuje - znajomi króliczka, gdy tylko nadarzy się okazja. Pajęczyna kumoterskich powiązań rodzinno-partyjniackich. Ostatnia próba nowego, zmasowanego desantu znajomych innego króliczka, była za czasów Pani Komisarzycy z PO. Swoją drogą ciekawe, jak bez gminnej kasy wiedzie się teraz niektórym tuzom tamtych czasów, np. Pani Komisarz, Panu (pseudo) Sekretarzowi Miasta, Panu Kierownikowi od promocji miasta? Wtedy wszędzie, gdy coś się w mieście działo lub dziać miało, pełno ich było, za to teraz ani widu, ani słychu. A Pani Prezes PWiK, wybitna specjalistka od seksu, obecnie w której gminie uzdrawia wodociągi? Ktoś widział, słyszał, wie?
Puł Tusk
15:05, 2026-03-24
Pułtusk – Psary: rusza asfaltowanie!
Ciekawe czy łuki są tak wyprofilowane żeby nie było już tam wypadków, bo to chyba równie ważne co sama wymiana nawierzchni
Ktoś
13:28, 2026-03-24
Pułtusk – Psary: rusza asfaltowanie!
Z niecierpliwością czekamy na II etap przebudowy tego odcinka czyli budowę wzdłuż drogi ciągu pieszo-rowerowego. Realizacja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i zachęci do korzystania z tej trasy. Takie rozwiązanie może być początkiem budowy nowych odcinków dróg rowerowych na Popławach np. wzdłuż ul Tartacznej. Wizja całkiem realna. Pozdrawiam 😉
Texas
13:19, 2026-03-24
17.latek zatrzymany na terenie szkoły z narkotykami
Tymczasem pacjenci konopii medycznych, nabombieni pracują obok Was dzień w dzień i zodyn z was nie ma pojecia
Tereska
13:18, 2026-03-24