Zamknij

Mazowieckie: prokuratura przedstawiła zarzuty korupcyjne kierownik w Urzędzie Skarbowym w Płońsku

08.43, 24.11.2022 PAP Aktualizacja: 09.11, 24.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Na polecenie prokuratora funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów przeprowadzili czynności procesowe i zatrzymali kierownika referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku" - przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej przedstawił zarzuty kierownik referatu kontroli w Urzędzie Skarbowym w Płońsku - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Marta K. odpowie m.in. za niedopełnianie obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Zatrzymana Marta K. w Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie usłyszała zarzut niedopełniania obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. "Zarzuty dotyczą niedopełnienia ciążących na niej obowiązków wynikających z ordynacji podatkowej, regulaminów organizacyjnych urzędu oraz zarządzeń wewnętrznych" - wyjaśniła PK.

"Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci 30 tysięcy złotych poręczenia majątkowego" - podała PK.

Za zarzucany czyn Marcie K. grozi do 10 lat więzienia.

"Prowadzone śledztwo dotyczy nieprawidłowości w funkcjonowaniu Urzędu Skarbowego w Płońsku oraz Izby Administracji Skarbowej w Warszawie" - dodała PK. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TadekTadek

2 1

Ktoś robi walki,nagle znajdują jakąś moja jedna fakturę i proszą o umowy,faktury,jak ja nawet nie pracowałem z firmą,która jest kontrolowana...kupiłem na fakturę auto od kogoś kto z nimi pracował,ale tłumaczyć się musiałem ja.Te kontrolę krzyżowe to szukanie pieniędzy na siłę,a może coś wywesza.Przedsiebiorca w oczach skarbówki to śmieć i trzeba go zniszczyć,bo żadna pomóc mu się nie należy.Jakim cudem ktoś może coś zarobić?ma tyrać za pół miski a i tak koledzy Zbysia wjadą o 6.00 rano z drzwiami i ktoś w tym momencie ma zniszczone życie,bo rano go w kajdanach wyprowadzili,nikt już nie będzie chciał pracować ze strachu z kimś,kogo skarbówka trzepie.Tak wam na tym zależy?obłudnicy z MF? 21:51, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%