W sprawie przesłuchano w charakterze świadka pokrzywdzoną Elżbietę O., która ze szczegółami opisała przebieg zaistniałych zdarzeń. Wymieniona zeznała, że jest na emeryturze. Początkowo na jej telefon stacjonarny zadzwoniła osoba podająca się za pracownika Poczty Polskiej. Przekazała informację, że ma zostać jej doręczona przesyłka. Następnie telefonicznie skontaktował się z pokrzywdzoną mężczyzna podający się za policjanta CBŚP.
W rozmowie telefonicznej podał kobiecie swoje dane, m. in. imię i nazwisko, numer ID, numer pokoju w jakim pracuje, by pokrzywdzona mogła zweryfikować jego osobę. Następnie rozmówca polecił Elżbiecie O. zadzwonić numer alarmowy 999, co pokrzywdzona uczyniła. Według pokrzywdzonej telefon odebrał ten sam mężczyzna, z którym rozmawiała wcześniej.
Uprzedził ją, że może dojść do napadu na jej mieszkanie przez sprawców podających się za pracowników poczty, ale jest ono pilnowane przez policję. Na pytanie rozmówcy pokrzywdzona poinformowała go, że posiada pieniądze w mieszkaniu w określonej kwocie i walucie. Dalej mężczyzna instruował ją co ma w tej sytuacji zrobić, jak się zachować i jak zabezpieczyć mieszkanie.
Podał je również dane innego „policjanta”, którego należy wpuścić do mieszkania, by zrobić zdjęcia opisanych pieniędzy. Do pokrzywdzonej zgłosił się mężczyzna, który pozorował sporządzanie fotografii przygotowanych wcześniej banknotów.
Rzekomy policjant zabrał pieniądze Elżbiecie O. i zaczął uciekać. Pokrzywdzona próbowała go zatrzymać, ale bezskutecznie.
Aktualnie podejmowane są intensywne czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców oszustwa oraz pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej.
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce po raz kolejny zwraca się z apelem do mieszkańców (...) o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za osoby najbliższe: córkę, wnuczka, wnuczkę, innych kuzynów, czy funkcjonariuszy policji lub innych służb, którzy proszą o przekazanie pieniędzy lub informują o prowadzonych akcjach policyjnych.
Przypominamy, że żaden prawdziwy policjant czy funkcjonariusz innych służb nie ma prawa żądać od nas wydania pieniędzy. Członkom rodzin seniorów przypominamy, by uczulić dziadka czy babcię na tego typu sytuacje oraz informować ich o zagrożeniach płynących ze strony oszustów.
Andrzej 21:18, 02.12.2022
Nie wierzę ☹️. Po prostu ☹️. To się dzieje NAPRAWDĘ ?!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowe stawki czynszu w zasobie mieszkaniowym Pułtuska
A może urzędnicy TBS wzięliby się do pracy. W wielu budynkach TBS Pułtusk czynsze są zawyżone. Dlatego odpowiednie pisma skierujemy do RPO.
U2
20:53, 2025-07-11
Znamy najlepszą podstawówkę w powiecie!
Chyba to zestawienie jest źle zrobione szkoła w której mieli średnio po 50% z każdego przemiotu jest ostatnia.
analityk
10:46, 2025-07-11
Odprawa Grupy Operacyjnej Powiatowego ZZK
Jak się ćwiczy od 30+ lat to chyba już żaden kryzys nie zaskoczy? Prawda?
prawda?
09:09, 2025-07-11
28-latka w opałach! Policja przejmuje maszyny
Nie, nie, nie. To nie policjanci wspolnie ze skarbówką. To nie policja przejmuje automaty. To KAS prowadzi działania prawne, operacyjne i przejmuje automaty. Policja nie robi z nimi zupelnie nic. Policjanci tam za stojkowych asystentów robią conajwyżej. Dotyczy to dosłownie KAŻDEJ takiej interwencji KAS w Polsce, niezależnie co dziurawiec prasowy napisze czy co chatgpt wymyśli redaktorzynie. Ostatnie automaty Policja w Polsce w ramach własnej inicjatywy bez KAS zatrzymała w 2003 roku.
same błędy
09:01, 2025-07-11