Sprawa pokazuje skalę problemu nielegalnych salonów gier w Pułtusku i wysokie kary grożące właścicielom takich punktów.
W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzili działania wymierzone w zwalczanie nielegalnego hazardu. Akcja odbyła się 26 lutego na terenie Pułtuska.
Podczas kontroli mundurowi zlikwidowali działający w mieście nielegalny punkt gier hazardowych. W lokalu zabezpieczono 7 automatów do gier o charakterze losowym. Funkcjonariusze przejęli również gotówkę w kwocie przekraczającej 7 tysięcy złotych, która znajdowała się w urządzeniach.
Automaty zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie, a sprawą zajmują się służby odpowiedzialne za zwalczanie nielegalnego hazardu.
Na tym jednak historia się nie zakończyła. Już następnego dnia, 27 lutego, pułtuscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia witryny w tym samym lokalu.
Gdy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, okazało się, że w pomieszczeniu ponownie działają automaty do gier. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni zabezpieczyli kolejnych 7 urządzeń z nielegalnymi grami losowymi.
Policjanci zabezpieczyli także gotówkę w wysokości ponad 1100 zł, która znajdowała się w automatach. Wszystkie urządzenia zostały przejęte jako materiał dowodowy.
Policja przypomina, że prowadzenie nielegalnych gier hazardowych jest przestępstwem i wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie te kary łącznie.
Dodatkowo za każdy nielegalny automat nakładana jest kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych. Odpowiedzialność finansową mogą ponieść zarówno osoby organizujące nielegalny hazard, jak i właściciele lokali, w których działają takie urządzenia.
– Za każdy nielegalny automat nakładana jest kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł. Dotyczy ona zarówno osoby urządzającej nielegalne gry hazardowe, jak również właściciela lokalu – przypomina kom. Milena Kopczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu wpu24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pułtuska plaża otwiera sezon
A gdzie ta modernizacja kanałków za 38 mln?? Już się skończyła??😭
Sorenty
08:50, 2026-06-23
Pułtuska plaża otwiera sezon
A czy Sanepid zajmie się śmierdzącym mułem wydobytym z kanału przez koparkę, który zalega brzeg? Smród roznosi się w promieniu 300 metrów
Złoty Rydwan
07:22, 2026-06-23
Pułtuska pływalnia przejdzie kolejną zmianę
W zasadzie pływalnia się sypała już podczas uroczystego otwarcia z Dębskim. Zambet powinien to za darmo wyremontować generalnie za tę fuszere
kurakakało
20:57, 2026-06-22
Pułtusk rozpoczął nowy rozdział.
A główka na przy cmentarzu też będzie przebudowana ??? bo kiedyś to woda płynęła w kanału po przebudowie główki przestała i dlatego zaczęły się problemy z kanałkiem że zarasta bo stał się jeziorem
mieszkaniec
14:55, 2026-06-22